Homofobik Olan ‘9’ Ünlü Türk İsim

 Homofobik Olan ‘9’ Ünlü Türk İsim
Digiqole ad

Gösteri dünyası her ne kadar lgbt cemiyetinin güçlü olduğu alanlardan olsa da, medyatik kişilerin çoğunluğu henüz kafalarındaki ön yargıları aşabilmiş değil. Bunu dile getirmekten de maalesef çekinmiyorlar.

Topluma mal olmuş insanların, toplumun her kesimini göz önünde bulundurarak, küçük düşürücü, aşağılayıcı ve yaralayıcı söylemlerde bulunmamaları gerekir. Bu kural gözardı edildiğinde de, ortaya bu manzaralar çıkıyor işte…

İşte karşınızda ünlüler ve homofobik açıklamaları;

1. Alişan, Cennet Mahallesi dizisinde eşcinsel bir şarkıcıyı canlandırdıktan sonra ağızları açık bırakan bir açıklama yaptı;

1526f3351d8d0706b61fd1946b7dfea8

“Bu gay rolünü unutturmam için esaslı bir sevişme sahnesi çekmem gerekecek sanırım. Ya da tecavüz sahnesi. Aksi halde bu rol benim peşimi bırakmayacak.”

Demek eşcinsel rolünde olmak yerine, tecavüzcü rolünde olmak daha iyi ha… Yuh!

2. Kadir İnanır’a “Eşcinsel rolünde oynamayı düşünür müsünüz?” sorusu sorulduğunda, sanki kendisine hakaret edilmiş gibi köpürdü!

kadir-inanir-gozluklu

“Bana sormamış olun” dedi. Ayrıca kendisi için “Böylesine iyi bir oyuncuyu eşcinsel rolünde de izlemek isterdik” diyen Hıncal Uluç’a sözlü saldırıda bulundu.

Sakin ol, Kadir Abi ya… Tamam aşırı erkeksin, kadirizm’sin. Şüphemiz yok, korkma! Tamam!

3. Ebru Gündeş, jüri olarak yer aldığı şarkı yarışmasındaki son derece yetenekli genci, feminen tavırları sebebiyle “Türk gençlerine kötü örnek olur” dedi ve eledi.

 

 

56b9b794c03c0e2facdc0279

Kendisine tepki gösteren ve “Vicdanınız rahat mı? Gece rahat uyuyabiliyor musunuz? Gayet efendi ve sesi güzel çocuğun, sırf hafif kırık diye hakkını yediniz!” diyen Bülent Ersoy’a da “Gayet rahat uyuyorum, vicdanım rahat” cevabını verdi.

Evet, vicdan sorunu yaşamadıklarını zaten farklı olaylar sebebiyle de biliyoruz.

4. Oktay Kaynarca, “Mafya dizisi yapmayalım da, eşcinsel dizisi mi yapalım?!” dedi.

image0365

Birbirini seven iki erkektense; birbirlerini saçma sapan sebeplerden vuran, haraç kesen, sürekli kavga eden şiddet dolu mafya hikayeleri daha iyi sanki!

5. Burcu Güneş, bir radyo programında kendisine iltifat eden kadın DJ’e, “İltifat ediyorsunuz ama yanlış anlaşılma olmasın, biz sağlıklı kadınlarız!” dedi.

maxresdefault

Sanki birbirine iltifat eden kadınlar lezbiyen oluyormuş ve lezbiyenlik de bir “hastalıkmış” gibi!

6. Kadın düşmanlığıyla homofobi her zaman el eledir zaten! Nihat Doğan’ın da homofobik açıklamaları oldu ve şaşırtmadı!

nihat-dogan

“Gay rolü oynamam, Al Pacino gay olsun! Ben felsefe kitabı yazıyorum!“ dedi. Felsefe dünyasına sabır diliyoruz.

7. Esra Erol, evlilik programına bağlanan eşcinsel kadını “Bunların işi gücü yok, bunlar fantezi dünyasını renklendiriyor” diyerek tersledi ve telefonu suratına kapattı.

5894532fcbbf340cd899d66d

Programın sadece heteroseksüel, daha doğrusu Türkiye Cumhuriyeti kanunları içerisinde evlenebilecek insanlara açık olduğunu biliyoruz tamam fakat eşcinsel bir kadına sırf yöneliminden dolayı böylesine hakaretler etmek nedendir?!

8. Okan Bayülgen, “Erkek çocuklar genelev bulamadıkları için eşcinsel oluyorlar” diyerek eşcinselliği çözdü, çaresini de buldu!

s-3129979e7b941837ba9d6725162a5cf93efd43aa

Eşcinsellik öyle bir mesele olarak görülüyor ki: Kimi insanlar “her zevki tadan, fazlasıyla cinsel açıdan özgür insanların” yeni bir deneyim amacıyla eşcinsel olduklarını söylüyor. Okan Bayülgen gibiler de “yokluktan” olduğunu iddia ediyor.

Hem de eğitimli, görmüş geçirmiş insanlar! Pes!

Eşcinsellik, tıpkı heteroseksüellik gibi normal bir durumdur.

9. Erol Köse’nin homofobik açıklamalarının ve hareketlerinin listesini yapsak sığdıramayız! O derece!

2679

En son olarak Rüzgar Erkoçları kendi rızası dışında ifşa etmesiyle gündeme gelmişti. Ardından da eşcinsellere ve transeksüellere Twitter hesabı üzerinden hakaretler yağdırdı.

Kaos GL ve Pembe Hayat derneği başta olmak üzere Erol Köse’ye bu homofobik davranışları sebebiyle “Hakaret ve Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik ve Aşağılama” sebebinden defalarca dava açıldı.

 

Onedio

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

323 Paylaşımlar
Paylaş323
Tweetle
Paylaş
Pin