Erkeklerin Makyaj Yapması İçin 5 İyi Neden

 Erkeklerin Makyaj Yapması İçin 5 İyi Neden
Digiqole ad

Makyaj yapmak harika. Ne yazık ki erkeklerin çoğu bunun farkında değil.

Makyaj yapmak son zamanlarda sadece kadınların yaptığı bir şeymiş gibi lanse ediliyor olsa da, aslında erkekler de tarih boyunca makyaj yapmış ve yapmaya devam ediyor.

Tarih boyunca derken, abartmak için söylemedik. Bir örnek vermek gerekirse İskender’i söyleyebiliriz!

Belki İskender gibi dünyayı fethetmeyebilirsiniz, ancak onun kadar çekici ve kendine özen gösteren biri olmamanız için hiçbir sebebiniz yok!

Erkekler niçin makyaj yapmalı?

1. İyi gözükmek

İyi gözükmenin kadını / erkeği olmaz. Çoğumuz mükemmeliyetten uzağız ve bu durum bir kadın-erkek meselesi değil. Biraz daha iyi gözükmek, biraz daha çekici olmak için kozmetiği kullanmanın hiçbir yanlış tarafı yok!

2. Cildi korumak

Çilleri ve çeşitli cilt problemlerini engelleyen malzemeler mevcut. Gençken bunlar problemmiş gibi gelmeyebilir ancak gençken sahip olunan sağlıklı bir cildin değeri, yaşlılıkta çok daha iyi anlaşılıyor.

3. Daha profesyonel gözükmek

Ofis ortamında her şey daha parlak, her şey daha ciddi ve meselenin büyük kısmı özgüven. Toplantılar, görüşmeler, yemekler… Bütün bunların altından kendine güvenmeden kalkabilmek neredeyse imkansız. Bunu makyajla sağlamak mümkün – dünyayı yeniden keşfetmeye gerek yok!

4. Farklı olmak

Bazen farklı olmak istersiniz. Arkadaşlarınızla dışarı çıkarken, kulübe giderken ya da ilk buluşmanıza hazırlanırken. Ne yapıyorsanız yapın, kalabalığın geri kalanından farklı olmak, ön plana çıkmak anlaşılabilir istekler ve bunu sağlamak birkaç fırça darbesine bakıyor 😉

5. Erkeksiliği ön plana çıkartmak

Eski tip bir erkeksilik anlayışı artık yok. Pembe giymek, küpe takmak, kavgadan kaçmak gibi komik, anatomiyle alakası olmayan tanımlamalara artık kimse prim vermiyor. Bunların arasında makyaj yapmak da bulunuyor. Yüz hatlarınızı belirginleştirmek istiyorsanız ama bu önyargılardan ötürü kendinizi tutuyorsanız – yapmayın. Başka bir çağdayız.

Değiştik ve geliştik. Gereksiz tabuları arkada bırakmak bir çırpıda olmuyor fakat olacak.

Birgün gelecek, makyajın sadece kadın işi olarak görüldüğü dönemler ile dalga geçilecek.

Fakat bu doğal bir süreç ve bizim bunu hızlandırmak için en iyi seçeneğimiz farkındalık yaratmak. İnsanlar nasıl gözükmek istiyorlarsa öyle gözükebilmeliler – sosyal baskılardan, yargılanmaktan korkmadan.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

35 Paylaşımlar
Paylaş34
Tweetle
Paylaş
Pin1