Eşcinsel Aileye, Bir Tanesi Sürgün Edilirse “Modern İletişim Araçları” İle Birlikte Kalabilecekleri Söylendi

 Eşcinsel Aileye, Bir Tanesi Sürgün Edilirse “Modern İletişim Araçları” İle Birlikte Kalabilecekleri Söylendi
Digiqole ad

Bir eşcinsel İngiliz vatandaşı ve ABD’li-Küba’lı partneri, Atlantik’teki ilişkilerini bir İçişleri Bakanlığı kararında “modern iletişim araçlarının kullanılması” yoluyla sürdürebilecekleri söylendikten sonra halk desteği için uğraşıyor.

Birleşik Krallık vatandaşı olan Donavan, Donavan’ın önceki ilişkisinden iki kız çocuğuyla birlikte partneri Alex ile birlikte yaşıyor.

Birleşik Krallık’ta üç yıldır birlikte yaşayan çift, yedi yıl önce Amerika’da tanıştıktan sonra Alex’in İngiltere’de kalması için ikinci bir itirazda bulunmaları nedeniyle ailelerinin parçalanmayacağını umut ediyorlar.

Donavan;

“İlk olarak altı aylık vizesi vardı.”

“South Beach’te Armani’de çalışıyordu ve vizenin süresinin dolmasından sonra geri dönecekti. Ama birlikte kalmak istediğimize karar verdik, kesinlikle gitmesini istemedim, çünkü her şey nihayet gerçekleşti.”

Ancak, çiftin fark etmediği şey, onları “binlerce ve binlerce” pounda mal olacak iki yıllık vize başvuru sürecine katlanmak zorunda kalacaklarıydı.

“Bize aşırı derecede fazla, binlerce ve binlerce pounda mal oldu.”

Ailelerinin 1500 adet fotoğrafını sunmalarına ve sevdiklerinden 70’inin ilişkilerini teyit etmesine rağmen İçişleri Bakanlığından, Alex’in gençliğinden beri gitmediği Küba’ya bir iki hafta içinde gönderileceğini söyleyen bir red mektubu aldılar. 

“Alex ailemizin bir üyesi olmasına ve kızlarımızı her gün okula götürmesine rağmen, ilişkimizi neden uzaktan idare edebileceğimiz konusunda bize birkaç sebep sundular. Yüksek vergi mükellefi olduğumu söylediler, kızlarımla birlikte Küba’ya gidip ziyaret edebileceğimi belirttiler. Kendimizi geçindirebilecek kadar bir ücret alıyorum. Alex çalışmak istiyor, katkıda bulunmak istiyor. Çalışabilir mi, gönüllü olabilir mi diye sorduk ancak olmadı. Başka bir vize başvurusunu yeniden başlatmamız gerekiyordu ve bu bizim son şansımız.”

“Bu yıl Ağustos ayında evlenmeyi çoktan planladık ancak İçişleri Bakanlığı ortaklığımızı tanımıyor çünkü vize uğruna evlenmek istemiyorum, bu sadece son derece stresli.”

Çift, Alex’in kalma hakkını desteklemek için change.org dilekçesinin bir parçası olarak 1000 imza almayı umuyor.

Alex, Küba’da bir eşcinsel erkeğin “yaşamak istediği bir yaşam olmadığını” açık bir şekilde ortaya koydu.

“Birleşik Krallık Lezbiyen ve Eşcinsel Göçmenlik Grubu, eşcinsel çiftler için İngiltere’de 1993’te birlikte kalabilmek için kampanya başlattı. Kanun heteroseksüel ilişkiler ile eşcinsel ilişkilere eşit bir şekilde tanınmak için değişirken, göç yasası gittikçe daha karmaşık hale geldi ve UKLGIG hala göçmen tavsiyesine ihtiyaç duyan LGBT çiftlerinden çok sayıda soruşturma aldı.”

Donavan, “güçlü kalmayı” ve Alex’in kalmasını sağlamak için ihtiyaç duyduğu imzaları almayı ve Alex olmadan bir gelecek hayal edemeyeceğini söyledi.

“Çocuklara, Alex’in yanımızda kalamayabileceğini söyledim, onlar için bu gerçekten çok kötü bir haber oldu. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bu sadece beni değil, aynı zamanda kızlarımı da derinden etkileyecek bir karar. Alex’in kalabilmesi için elimizden geleni yapacağız.”

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin