Eşcinsel Babalar Çocuklarının Doğumuna Şahit Oluyor

 Eşcinsel Babalar Çocuklarının Doğumuna Şahit Oluyor
Digiqole ad

Birine hayat bahşetmekten daha muhteşem çok az hediye vardır.

Ve bir kadın, baba olmak isteyen iki eşcinsel erkek için işte tam da bunu yaptı.

Metro’nun aktardığına göre, Canada’nın Ontario şehrinde yaşayan Angie, Fransız çift Sam ve John ile Kanada Doğurganlık Danışma Merkezi aracılığı ile tanıştşı.

Şimdi aklınıza şu soru gelebilir: bu çift taşıyıcı anne olarak neden yakınlarındaki birini değil de 4000 mil ötelerinde yaşayan bir kadını seçti?

Fransa’da, 1994 yılında çıkarılan Biyoetik Yasası yüzünden, her türlü taşıyıcı annelik yasak, oysa Kanada’da kadınlar başka bir çift için çocuk taşıyabiliyorlar, onlara ödenen miktar masraflarından fazla olmadığı sürece tabii.

Sam ve John’un bebeklerinin dünyaya geldiği o muhteşem an, profesyonel bir doğum fotoğrafçısı olan Meagan Adams tarafından fotoğraflandı. Meagan fotoğrafların bazılarını kendi Instagram sayfasından yayınladı.

%CODE1%

Gönderi açıklaması: Şu son 48 saatte hayatımdaki en duygusal anlardan birine şahit oldum. Tüm doğumlar birer onur kaynağıdır. Ve her seferinde buna minnettar kalıyorum. Yalnızca dört kez yakından şahit olmuş olsam bile kadınların neler yapabileceklerini gördüğüm zaman hayran kalıyorum. Dünya üzerinde, bir kadını, azmedip tüm vücudunu annelik bile yapmayacağı bir bebeği doğurmaya adamış bir halde görmek gibi bir şey daha yok. Angie’ye ve baba olmalarını sağlayarak hayatlarını tamamen değiştirdiği adamlara sonsuza dek büyük bir aşkla bağlı kalacağım. Bu doğumun her anını sizlerle paylaşamadan nasıl duracağım bilemiyorum. Taşıyıcı annelik hayat bahşetmektir.

%CODE2%

Gönderi açıklaması: Çok uzun zamandır beklediğiniz şey sonunda gerçekleştiğinde… Nihayet baba oldular.

Bebek Angie’nin evinde, suda doğum vasıtasıyla dünyaya geldi.

Taşıyıcı annelik herkes tarafından tercih edilen bir şey olmasa da eşcinsel çiftlerin çocuk sahibi olabilmeleri için müthiş bir yol olabiliyor.

Bu yılın başlarında, Maori’li bir yumurta bağışçısı aradığını açıklayan Avustralyalı bir çift, 40’dan fazla kadından dönüş gelince sevinçten göklere uçtu.

Bazı gay çiftler çocuk sahibi olabilmek için annelerini bile taşıyıcı olarak kullandı.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

53 Paylaşımlar
Paylaş53
Tweetle
Paylaş
Pin