Eşcinsel Babalar ve Kızlarının Hayatını Anlatan Yeni YouTube Serisi ‘Two Men And A Baby’

 Eşcinsel Babalar ve Kızlarının Hayatını Anlatan Yeni YouTube Serisi ‘Two Men And A Baby’
Digiqole ad

 Bu videolar Gay With Kids ve Two Men and A Baby kanalları arasındaki ilk ortaklık.

Dave ve Bart; “Yıllardır GWK kanalındaki aileleri izleyip onlardan ilham alıyoruz. Bu topluluğa katkıda bulunabileceğimiz için de onur duyuyoruz. GWK sayesinde bir aile kurabilmenin mümkün olduğunu öğrendik. Kanalımızı da bu yüzden açtık.”

“Ne zaman çocuk yapmaya karar verdiniz?”

“Bu soruyu hep alıyoruz ama dürüst olmak gerekirse bir aile kurmaya karar verdiğimiz kesin bir an yoktu. Beş, on sene önce çocuk bakmayı öğreneceğimizi söyleseydiniz, size inanmazdık.”

“O yüzden kızımız Sloane bize bir mucize gibi geliyor. Aile kurma isteğimiz yavaş yavaş kendini belli etti. İlk başta iki seçeneğimiz vardı: evlatlık almak ve taşıyıcı annelik. Sloane doğduğundan beri diğer LGBT ebeveynlerle çocuk bakımı hakkında püf noktaları tartışır olduk.”

Fakat bu imtiyazlar dünyanın belli yerlerinde var. Hala pek çok ülke LGBT haklarına veya evlilik eşitliğine izin vermiyor. ABD dışında sadece birkaç ülke eşcinsel çiftlerin taşıyıcı anne yardımıyla ebeveyn olmalarına müsade ediyor. Eskiden taşıyıcı annelik kanunları herkesi kapsayan ülkelerin (Tayland, Nepal, Hindistan) yasaları da daha kısıtlayıcı olmaya başladı.

Bütün eşcinsel çiftlerin evlenme ve çocuk sahibi olma hakları olduğunu düşünüyoruz. Taşıyıcı annelik yaygınlaştıkça biz de tecrübelerimizi paylaşmayı uygun bulduk. Bu yüzden de kanalımızı açtık. Umuyoruz ki bir gün herkes taşıyıcı annelikten yararlanabilecek.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

69 Paylaşımlar
Paylaş69
Tweetle
Paylaş
Pin