Dünya Haberler

Bavulunda HIV Önleyici İlaçlar ve Seks Oyuncakları Bulunan Eşcinsel Erkek Sınır Dışı Edildi!

GMag
Yazar: GMag

İsmi verilmeyen eşcinsel bir erkek, çantasında HIV önleyici ilaçlar (PrEP) ve seks oyuncakları bulunduktan sonra seks işçiliği yapmakla suçlandı ve zorla Japonya’ya giden bir uçağa bindirilip Avustralya’dan sınır dışı edildi.

İki yıldır Avustralya’da yaşayan adam, turist vizesini uzatmak için bir haftalığına Japonya’ya gitmişti ve Avustralya’ya döndüğünde erkek arkadaşıyla beraber partner vizesine başvurmayı umuyordu.

Göçmen Müdürlüğü’ne gidemeden önce sınır polisi tarafından durduruldu ve bavulunu açması istendi.

Çantada, iddiaya göre, HIV-önleyici PReP ilaçları ve seks oyuncakları bulundu. PReP ve seks oyuncaklarının ülkeye sokulmasına karşı bir yasa olmamasına rağmen, göz altına alındı.

Erkek arkadaşının iddiasına göre, kendisiyle iletişimi sınırlandırıldı ve avukat tutması engellendi. Ancak erkek arkadaşı, avukatlarla iletişime geçerek vize başvurusu yaptı.

Form doldurulduktan sonra, sınır polisi aralarındaki bütün iletişimi kesti ve birbirlerinden bir sonraki haber alışları adamın, hava alanına götürüldüğü ve zorla uçağa bindirildiği zamandı.

Adamın erkek arkadaşı, Star Observer’a şunları söyledi:

“Sınır polisi bize hiçbir bilgi vermedi. Ne zaman bilgi almaya çalışsak, Gizlilik Yasası’nı öne sürerek bizi reddettiler. Açıkça eşcinsel olduğu için bir fişleme yapıldığından şüpheleniyoruz. PrEP ve seks oyuncaklarının bulunması da bu önyargılarını daha da ateşledi.”

Adam, Sydney’de yaşamayı planlıyordu. Seks işçiliği, Avustralya’da 1995’ten beri suçtan arındırılmış durumda ancak para karşılığı seks yapmak, vize iptaline sebep oluyor.

 

 

Yorum Yaz

10 Paylaşımlar
+1
Paylaş10
Tweetle
Paylaş
Pin