Eşcinsel ve Biseksüel Erkeklerle İlişki Yaşarken Oyunu Bozan 12 Davranış

 Eşcinsel ve Biseksüel Erkeklerle İlişki Yaşarken Oyunu Bozan 12 Davranış
Digiqole ad

Bir buluşmada yapılması gereken şeylerin ve atılması gereken adımların listesini yapmak zordur. Fakat konu yapılmaması gerekenlere gelince, neyin ne olduğunu ayırt etmek daha kolay.

Tecrübelerimizden ve gözlemlerimizden yola çıkarak, kırmızı çizgiyi geçen en temel davranışları derledik.

#1: Tek eşilik konusunda hemfikir olmamak

Bu çok kritik bir konu ve dolayısıyla ilk sırada yer alıyor. Konu tek eşlilik, veya çok eşlilik, olunca iki tarafın da aynı sayfada olması gerekiyor. Biri tek kişiye bağlıyken ve bunu bekliyorken, diğeri birden fazla kişiyle birlikte olursa kalp kırıklığı kaçınılmaz bir son oluyor.

#2: Elektrik yok

Kelebekleri karnınızda hissetmelisiniz. Karşıdakinin içine düşmek istiyor musunuz? Kıvılcımlar çakıyor mu? Bunlar başında yoksa sonra herşey daha da sönük geçer – bizden söylemesi.

#3: Uzlaşmaz tavırlar

İlişkiler çift taraflıdır. Bazı konularda iki taraf da taviz vermeye hazır olmalıdır. “Benim dediğim olacak” tavrıyla bir ömür geçirmek mümkün değil – ve bu tavır kendini daha yolun başında belli ediyorsa, durup düşünmekte fayda var.

#4: Dolabın neresinde olunacağında anlaşamamak

Gay bir çift olmak eskiye göre daha rahat fakat hala gözle görülür bir ayrımcılık ve toplum baskısı mevcut. Bunla nasıl başa çıkacaksınız? Bu önemli bir konu. Dolaptan çıkarak mı, yoksa gizli kalarak mı. Anlaşma olmaması halinde, büyük gerginliklere yol açabilecek bir konu.

#5: Saygısızlık

Eleştiri haddini aşıyor mu? Duygularınızı küçümsüyor mu? Sizin için önemli konulara nasıl bakıyor? Bu soruların cevabını altı dolu ve pozitif bir şekilde vermekte güçlük yaşıyorsanız, yol yakınken dönmeniz en iyisi olabilir.

#6: İstismar

Sözlü, duygusal, fiziksel veya cinsel – istismarın hiçbir türlüsü kabul edilemez. Bu kadar kısa ve net.

#7: Kıskançlık

Kıskançlık duruma göre tatlış bir davranış olabiliyor. Fakat sahiplenmek ile hayatı zindan etmek arasında dağlar kadar fark var ve kimse kimsenin özgürlüğüne müdahele etme hakkına sahip değil. Eğer neyin kıskançlık olup olmadığı konusunda anlaşmakta güçlük çekiyorsanız, ilerde sıkıntı yaşayabilirsiniz!

#8: Yalan

Herkes en az bir kere yalan söylemiştir. Ancak bunu alışkanlık haline getirmiş olanlarla vakit geçirmek ne kadar sağlıklı, şüpheli. Sonuçta, vaktinizin önemli bir kısmını geçirmeyi düşündüğünüz bir kişiye güvenemezseniz, kimse güveneceksiniz?

#9: Aldatmak

Açık bir ilişki içinde olsanız bile, neyin aldatmak neyin sadakat olduğu konusunda hemfikir olmalısınız. Bu illa fiziki olmak zorunda değil, bunun da altını çizelim. Eski bir sevgiliyle konuşmak, kötü bir alışkanlığa devam etmek, yapılmayacağı söylenen şeyleri yapmak da aldatmak olarak ele alınabilir.

#10: Farklı değerler

Değerlerin farklı olmasında hiçbir problem yok. Dünyadaki insan sayısı kadar farklı kültür ve değer var! Fakat bu farklılığın uyum içinde hareket edebiliyor olması gerekiyor. Eğer bunun olmayacağını düşünüyorsanız, vaktinizi harcamamalısınız.

#11: Para yönetimi

Bir noktada birlikte hareket edeceğiniz kişiyle aynı düşünce kalıbına sahip olmalısınız. Parayı nasıl kullanacağınız, paraya olan yaklaşımınız da bu kapsamda yer alıyor. Kaynaklarınızı önceliklendirme şekliniz birlikte yaşamanızı imkansız kılacak kadar farklıysa, ilerleyen zamanlarda sizi zor zamanlar bekliyor olabilir.

#12: Emekçilere kabalık

Garsonlara kabalık, resepsiyoniste terbiyesizlik, kasiyere bağırmak… Liste uzatılabilir. Bunların altında ciddi bir problem yatıyor. Kendisini herhangi bir sebepten daha ‘üstün’ gören ve bu ‘üstünlüğü’ kötüye kullanan birisiyle vakit geçirmek, özellikle böyle bir fanteziniz yoksa yapmamanız gereken bir şey.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

53 Paylaşımlar
Paylaş53
Tweetle
Paylaş
Pin