Eşcinsel Erkeğin Mezarı Olay Yarattı!

 Eşcinsel Erkeğin Mezarı Olay Yarattı!
Digiqole ad

İtalya’nın kuzeyindeki Mariano Comense kasabasındaki bir mezar taşı olay oldu.

Carlo Annoni, bu senenin başlarında vefat ettiğinde 61 yaşındaydı. Eşi Corrado Spanger, Annoni ile nasıl bir mezar istediğiyle ilgili konuştuğunu anlattı. “Carlo ile eşcinsel aşkın kötü bir şey olmadığını anlatmak istedik. Eğer tutkuyla yaşanırsa, hayata renk katar,” dedi.

Carlo ve Corrado tam 36 yıl hiç ayrılmadılar

Carlo ve Corrado 36 sene birlikte olmuşlar ve ikisi de LGBT hakları için savaşmışlar. 2012’de evlenmek için Birleşik Krallık’a gitmişler. 2016 yılında kasabalarında sivil partnerlik alan ilk çift olmuşlar.

Fakat şatafatlı mezar bazı kişileri sinirlendirdi. Yerel gazeteye konuşan biri mezar için “saygısızca ve aşırı” dedi.

Belediye meclis üyesi ve sağcı parti Forza Italia üyesi olan Andrea Ballabio, mezarın “fazla gösterişli” olduğunu ve mezarlıkta istirahat eden diğer kişilere saygısızlık olduğunu söyledi. Ballabio, mezar renkleri ve tasarımlarını kontrol etmeye yönelik bir yasa tasarısı sundu.

Yerel bir LGBT organizasyonu bu yasa tasarısına tepki gösterdi. Başkan Giovanni Boschini, “Herkesin vefat eden yakınlarını istedikleri şekilde anma hakları vardır,” dedi. “Bu yasa tasarısı gereksiz ve duygusuzca. Hatta çok çirkince. Bu mezarla alakalı hiçbir sorun yok. İnsanlara sevdiklerini nasıl anmaları gerektiğini söylemek vefat edene ve ailesine bir hakarettir,” dedi.

Corrado, “Normalde bir mezar sönük olur ama bu mezar onu yansıtıyor. En sevdiği renklerle kaplı ve sevgi dolu,” dedi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin