Eşcinsel Erkekler Irkçı Hashtagi Ele Geçirdi, Tweet Rekoru Kırıldı!

 Eşcinsel Erkekler Irkçı Hashtagi Ele Geçirdi, Tweet Rekoru Kırıldı!
Digiqole ad

Haftasonu, eşcinsel erkekler sosyal medyada genellikle aşırı sağcı, neo-faşist ve sadece erkeklere özel örgüt tarafından kullanılan #ProudBoys hashtag’ini ele geçirdi.

Ve bu aylardır Twitter’da olan en keyif verici olay.

Trend, ABD Başkanı Donald Trump’ın beyaz üstünlüğünü savunan grupları ve milisleri kınaması istediğinde ırkçı grubu ‘Proud Boys, kenara çekilin ve hazır bekleyin’ (her ne demekse) diyerek ön plana çıkarmasının ardından gerçekleşti. Açıklamayı Demokrat rakibi Joe Biden’la geçtiğimiz hafta televizyonda gerçekleştirdiği tartışma sırasında yapmıştı.

Bunun ardından, Star Trek oyuncusu George Takei Twitter üzerinden terimi devralmayı önerdi:

‘BTS ve TikTok çocukları LGBTİ+’lara bu konuda yardım edebilir mi merak ediyorum. Ya eşcinseller birbirleriyle öpüşürken ya da çok eşcinsel şeyler yaparken birbirlerinin fotoğraflarını çekseydi ve kendilerini #ProudBoys diye etiketleselerdi. Eminim onları mahvederdi.’

Yeni ve gelişmiş hashtag popüler olmaya başlayınca ikonik oyuncu ‘#ProudBoys’da neyin popüler olduğuna bakın. Rica ederim internet,’ diye de ekledi.

İnsanlar platforma aynı cinsten insanların aşk dolu fotoğraflarını atmaya başladıkça, Takei de 12 yıllık kocası Brad’le bir fotoğrafını paylaştı.

Ünlü oyuncu ‘Brad ve ben #ProudBoys’uz (Gururlu Çocuklarız), 12 yıldır resmen evliyiz. Bu kampanyayla onurumuza sahip çıkmak için öne çıkan eşcinsellerle de gurur duyuyoruz. Bizim topluluğumuz nefrete sevgiyle cevap verdi, bundan daha iyi ne olabilir ki?’ diye konuştu.

Hashtag’deki popüler tweet’lerden biri Canadian Forces in America (Amerika’daki Kanada Kuvvetleri) Twitter hesabından geldi. Fotoğraf iki ordu mensubunu öpüşürken gösteriyordu.

Organizasyonun temsilcisi başka bir tweet’te,

‘Eğer bizim üniformamızı giyiyorsanız, ne anlama geldiğini bilin. Eğer bizim üniformamızı giymeyi düşünüyorsanız, ne anlama geldiğini bilin. Aşk aşktır. Ne demek istediğimizi anlıyor musunuz?’ dedi.

‘Sessizlerdi. Dışlanmışlardı. Her zaman hoş karşılanmadılar. Bu bizimle, o zamanla, şimdiyle alakalı. Bu onlar için. Onlar biziz,’ diye de eklediler.

Farklı yaş ve ırklardan ‘çocukların’ gönderileri platformda yayıldı. Haftasonu boyunca 200 binden fazla tweet atılarak kırılması zor bir rekora imza atıldı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

51 Paylaşımlar
Paylaş51
Tweetle
Paylaş
Pin