fbpx   .  

Eşcinsel Erkekleri Hedef Alarak Reklam Yapan 7 Heteroseksüel Ünlü Erkek!

Başlık tuhafınıza gitmiş olabilir, ama gitmesin. Çünkü size ne demek istediğimizi anlatacağız. Eşcinsellerin bir çok şey üzerinde ki güçlü etkisi artık günümüz itibariyle çok açık ve net! Yani albüm satışları, konserler, moda, sanatın her dalına etki edip, yön verebiliyoruz. Bunu ukalaca söylemiyoruz. Lütfen son yıllarda çıkan yeni bir çok erkek tekstil markalarına bir bakın, aklınıza getirin. Veya köklü erkek giyim markalarını düşünün, çıkardıkları tüm koleksiyonlar, eşcinsel erkeklerin seveceği, alıp giyebileceği cinsten. Yani bu en ufak bir örnek. Her konuda tam bir tüketici toplumuz, sevdiysek yandınız! Asla bırakmayız, destekleriz. Bazı ünlü heteroseksüel erkeklerin, bundan 10 yıl önce asla konuşulamayan şeyleri, son 5 yılda dile getirdikleri, eşcinsel erkeklerin, her şeyden önce maddi açıdan kendilerine getirisi olabilecek bu topluluğun dikkatini çekmek için yapmayacakları şey yok.

Böylesine etkin bir topluluğu kullanarak daha fazla dikkat çekmek isteyen, ve bunu başaran, kendisini ‘heteroseksüel’ olarak ifade edip, her bulduğu boş bir zamanda eşcinsel erkek kitlesine oynayan isimler var. Hatta bunu belli aralıklarla sürekli yapan isimler var. Gözümüze gözümüze sokan işte o isimler..

Justin Bieber

 

Yine şaşırdınız mı? Şaşırmayınız. Kendisini heteroseksüel olarak adlandıran Bieber, Gay porno filminde oynamayı kabul etmiyor, lakin daha önce bir erkek arkadaşını öptüğü fotoğrafını milyonlarca kişinin takip ettiği sosyal medyasına koyup, ardından belli bir süre sonra kaldırıyor. Acaba neden?!

justin-bieber-in-gay-olmasi_963346

Nick Jonas

Evet kendisini Bieber’a oranla daha çok sevdiğimiz kesin, belkide LGBT ile alakalı söylemleri en samimi gelen isimde Jonas olabilir. Fakat Nick’te biraz kabak tadı vermedi mi? Üstsüz pozlar, homoerotik filmlerde başroller, oynadığı dizide gay bir karakteri canlandırması, gerçekleştirdiği tüm röportajlarda LGBT hakkında konuşması. Şimdi diyeceksiniz ki, bundan güzel ne var? Konuşması çok iyi. Evet iyi, ama bunu bir pazarlama stratejisine dönüştürmesi irite ediyor. Derdimiz bu.

Joe Jonas

Jonas kardeşler’in sanıyoruz ki en bahtsız, sesini bir türlü solo kariyerinde duyuramayan isimlerinden Joe. Baktı ki Nick LGBT üzerinden baya hızlı ilerliyor, ne zaman LGBT hakkında konuşsa, üstsüz fotolar yayınlasa, dünyanın en önemli LGBT markalarında, fotoğrafları manşetten inmiyor, hemen kendisine bol LGBT’li bir yol çizdi Nick. Hatta bir röportajında,’ eşcinsel bir rol gelirse kabul ederim, George Clooney ve Daniel Craig ile oynamak isterim, fakat Matthew Mcconaughey’de baba seksi’ gibi bir açıklaması ile her yerdeydi.

Zayn Malik

Zayn’da arasını LGBT ile baya yakın ve iyi tutmayı seçen isimlerden. Haksız da sayılmaz ama dimi? 

Liam Payne

One Direction üyeleri, solo kariyer olarak isim yapmanın, hızlı bir şekilde devler ligine çıkmanın yolunu bulmuşa benziyor. Şimdi hemen şöyle bir düşünün, One Direction resmi olarak dağılmadı, ama grup üyeleri solo çalışmalarına başladı. Zayn zaten yürüdü gitti. Niall ise yeni şarkısını yayınladı. Peki siz Liam’ı basında hiç gördünüz mü? Bir yerde haberine rastladınız mı? Bakın biz nasıl rastladık, Payne son 2-3 haftadır banyo karşısında ne var ne yok gösteriyor, ve tüm LGBT basınında yer alıyor.

Tyler Posey

Teen Wolf dizisinin sevilen yakışıklısı Posey, gittiği bir sokağın isminin ‘Gay’ olduğunu görünce kayıt düğmesine basarak, ‘Daha önce hiç bu kadar yaşadığımı hissetmemiştim! ben buyum ve bu da ben! eğer bu mesaj sizi kızdırmak için yeterli değilse, ben eşcinselim’ dedikten hemen sonra, tüm basında manşetlerde yer aldı,  fakat bunun sadece bir şaka olduğunu yaklaşık 1 saat sonra attığı snap ile söyleyince, binlerce LGBT hayranından gelen olumsuz mesajlar karşısında özür dilemek zorunda kalmıştı. Gerçekten dikkatimizi çektin bravo Tyler!

Shawn Mendes

Ne yani abileri bu işin sırrını çözdüler diye, Mendes geri kalır mı? Önce L’uomo Vogue, sonra Fluant Magazine verdiği pozları ile yine Shawn’da, eşcinsel basınında en önde yerini alıyor.

Evet tekrarlıyoruz, LGBT hakkında konuşmaları, gay magazin dergilerine kapak olmaları, desteklemeleri kadar güzel bir şey olamaz. Biz sadece bunun dünyada çok yükselen bir trend olduğunu, eşcinsellerin çok etkili ve büyük bir topluluk olduğunun altını çizmek istedik. Yoksa üstsüz bir fotoğraf koymak, sadece eşcinsellerin dikkatini çekmek için yeterli değil. Fakat LGBT topluluğunu arkanıza aldığınız zaman, her yerde haber olabiliyorsunuz, dikkat çekebiliyorsunuz, bizce bu isimler bunun çok farkında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.