Eşcinsel Lise Öğrencisi Güreş Takımına Açıldı ve Finale Ulaştı!

 Eşcinsel Lise Öğrencisi Güreş Takımına Açıldı ve Finale Ulaştı!
Digiqole ad

Meadowdale Lisesi’nin güreş takımının iki senelik kaptanı, soyunma odasında karşılaştığı homofobik tavırlardan bıktı. Bazı arkadaşlarına ve ailesine açılan takım kaptanı, takımından olan hiç kimseye daha önce açılmamıştı.

web1_M1superkid-edh-170227

Okulun en iyi sporcularından birinin eşcinsel olması, tüm okula yayıldı. Herkes Liam Ball hakkında konuşuyor ve eşcinsel olmasından bahsediyordu.

Bir gün soyunma odasındayken arkadaşlarının konuşmasını duyan Liam, onlara açılmanın tam vakti olduğuna karar verdi.

Takımın koçuna da açılan Liam, onun çok destekleyici olduğunu söyledi. Kaptan olarak devam etmesine izin veren koç, Liam’ın iyi bir rol model olabileceğini düşündü.

Koç, takımı bir araya getirip onlarla eşcinselliği konuştu. Takım üyelerine saygılı olmalarını ve birbirlerini desteklemeleri gerektiğini söyledi.

Takım arkadaşlarıyla çok vakit geçirdiğini söyleyen Liam, onların bu durumu nasıl karşılayacaklarını bilmediğini söyledi.

liam_ball_field.0

Sonunda takım arkadaşları da bu durumu iyi bir şekilde karşıladı.

Takımla olan konuşmasından sonra dedikoduların gittiğini söyleye Liam, takımının, durumunu kabullenmekle kalmayıp; LGBT hakkında da bir şeyler öğrenmek istediklerini de söyledi.

Maç sıralarında diğer takımların üyelerinden bazı homofobik söylemler alsa da, Liam başarısını maçlarda gösterdi.

Liam Ball, okulun en başarılı sporcularından biri olmasının yanı sıra, Erkek Öğrenciler Kulübü’nün ve Eşcinsel-Heteroseksüel İttifak Grubu’nun da başkanlığını sürdürüyor ve başarılarına devam ediyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin