Eşcinsel Oğlunu Öldürüp Cesedini Yakan Anneye 25 Yıl Hapis Cezası Verildi

 Eşcinsel Oğlunu Öldürüp Cesedini Yakan Anneye 25 Yıl Hapis Cezası Verildi
Digiqole ad

Itaberli Lozano 2016 yılında bıçaklanarak öldürüldü ve cesedi bir alanda yakıldı.

Brezilya’daki bir hakim, Tatiana Ferreira Lozano Pereira’yı, 17 yaşındaki oğlu Itaberli Lozano’yu öldürdüğü için 25 yıl sekiz ay hapis cezasına çarptırdı.

Savcılara göre oğlu eşcinsel olduğunu açıkladıktan sonra annesi Pereira, bu durumu hiçbir zaman kabul etmedi. 2016 yılının aralık ayında ettikleri büyük bir kavga sonucu Lozano, büyükannesine taşındı. Bu tartışmadan sonra Pereira’nın barışma teklifi ederek Lozano’yu eve geri getirdiği söyleniyor. Soruşturma sonuçlarına göre Pereira’nın, Lozano’nun eve geri gelmesi üzerine Victor Roberto da Silva ve Miller da Silva Barissa isimli iki kiralık katil tuttuğu ortaya çıktı.

Savcılar, Lozano geri döndüğünde kiralık katillerin çocuğu dövdüğünü ancak öldürmeyi reddettiğini söyledi. Bu noktada Pereira bir bıçak aldı ve oğlunu bıçakladı.

Daha sonra Pereira ve kocası Alex Pereira, cesedi şeker kamışı tarlasına götürdü ve ateşe verdi. Cesetten arta kalanlar bir hafta sonra bulundu ve cesedin kime ait olduğu tespit edilmesi için adli soruşturma başlatıldı.

Polise konuşan Lozano’nun amcası Dario Rosa, “İşi vardı, çok kibardı ve kimseyle hiçbir zaman kavga etmedi. Sadece eşcinsel olduğunu kabul etmeyen annesiyle sorunları vardı.” dedi.

Duruşmada Tatiana Pereira, oğlunun eve erkek getirmesi ve uyuşturucu kullanması sebebiyle kavga ettiklerini söyledi ve homofobik olmadığı konusunda ısrar etti. Lozano’nun öfkeden çıldırdığını ve onu öldürmekle tehdit ettiğini söyledi.

Müfettişler, Pereira’nın saldırısından önceki günlerde oğlunu dövdürmek için birilerini kiraladığına dair kanıtları ortaya çıkardı.

Brezilya’da, sağcı Cumhurbaşkanı Jair Bolsonaro’nun seçilmesinden bu yana LGBTleri hedef alan nefret suçları arttı.

Olayla ilgili raporlarda bazı tutarsızlıklar bulunuyor ve bu yüzden bazı şeylerin tespit edilmesi zorlaşıyor. Bazı hesaplamalara göre polise çocuğun kayıp olduğunu büyükannesi bildirildi. Ancak diğer raporlar annenin cinayetin işlenmesinden bir hafta sonra polise gittiğini gösteriyor.

Bunlara ek olarak, İngiliz gazeteciler kiralık katillerin suça ortak olmayı reddettiğini söylese de, Brezilya medyası ismi geçen seri katillerin belirtilmeyen suçlamalar nedeniyle 21 yıl hapis cezasına çarptırıldığını belirtti. 

Pereira’nın temyize gitmesi bekleniyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2K Paylaşımlar
Paylaş2K
Tweetle
Paylaş
Pin