fbpx   .  

Eşcinsel Olduğu İçin Kedi Sahiplenemedi!

Bir adam, çaresizce yeni yuvasını bekleyen bir kediyi sahiplenmek istediğini, ancak cinsel yönelimi yüzünden talebinin reddedildiğini duyurdu. Olay internette büyük öfke yarattı.

Alex Andreou, talihsiz kediciği sahiplenmek için iki saatlik yol gittiğini ancak eşcinsel olduğu için geri çevrildiğini iddia ediyor.

 

Twitter’da yaşadığı şaşkınlığı ve hayal kırıklığını ifade ederken Alex şöyle yazmış: “Umutsuzca yeni yuvasını bekleyen bir kediyi sahiplenmek için iki saatlik yol gittim ve sırf eşcinsel olduğum için geri çevrildim. BU İNSANLARIN NESİ VAR BÖYLE?”

Alex ayrıca kedinin sahibiyle, ki kendisi Alex’e eşcinsel olup olmadığını sorup, aldığı cevabın üzerine yaşam tarzını hiç mi hiç tasvip etmediğini söylemiş ve ona öldüğünde cehenneme gitmekten korkup korkmadığını sormuş, yaptığı mesajlaşmanın ekran görüntülerini de tweetle birlikte paylaştı:
%CODE1%

Mesajlaşma:

-Nasıl oluyor da bekar olabiliyorsun, eşcinsel misin yoksa?

-İyi tahmin.

-İnsanlar genelde yetiştirdikleri çocuklardan falan bahsediyorlar, o yüzden senin eşcinsel olabileceğini düşündüm.

-Bu sizin için bir sorun mu?

-Ben inançlı bir insanım ve bu yaşam tarzını hiç mi hiç onaylamıyorum. Üzgünüm. Seni kırdım mı?

-Hayatım ben 8 yaşımdan beri darp edilip ‘ibne’ laflarına maruz kalıyorum. Hislerim körleşti artık. Ayrıca kesin üzgünsündür.

-Öldüğün zaman cehenneme gitmekten korkmuyor musun?

Londralı yazar Alex, yaşadığı bu olayın onu gözyaşlarına boğduğunu ve homofobik istismara uğradığı çocukluk günlerine geri götürdüğünü belirtti.

“Şu an otobüsteyim, hıçkırıklara boğuldum ve insanlar bana bakıp duruyorlar çünkü hala 8 yaşındayken olduğu gibi canım yanıyor.” diye yazmış Alex tweetinde.
%CODE2%

Internet kullanıcılarının kedi sahibinin bu tutumuna tepkisi gecikmedi ve Alex’e desteklerini sundular, öte yandan hayvanlara yardım vakfı RSPCA Alex ile doğrudan iletişime geçti ve ona barınaklarından bir kedi vermeyi teklif ettiler.
%CODE3%

Tweet: Ömürlük yuvalarını arayan bir sürü kedimiz var aslında, belki bir evcil hayvan sahiplenmene katkıda bulunabiliriz?

Ancak hikaye sürpriz bir sonla bitiyor. Alex’in sonradan açıkladığına göre bir arkadaşı meğer Alex’in gizlice kedi sahiplenebilmesine yardım etmek için bir plan kurmuş.

%CODE4%

Tweet: “GÜNCELLEME: O sığırın evine yakın bir yerde oturan harika bir arkadaş bana perşembe günü kedileri getirecek. Son derece mutluyum.”

Alex ayrıca kedilerine ulaşır ulaşmaz onları dünyanın en eşcinsel dostu kedileri olarak yetiştireceğini söyledi.

%CODE5%

Tweet: “Kedilerim geldiğinde onları Gökkuşağı Bayrağı renklerinde çiçeklerle süslemeli ve fotoğraflarını o kadına göndermeliyim. Bildiğiniz pembe kedi kumu üreten bir marka var mı? Ya da Pride mama kapları? EKİPMAN LAZIM.”

%CODE6%

Kedilerine ne isim vereceği sorulunca Alex şakasına kedilerine dünyanın en meşhur iki eşcinsel ikonunun adını vereceğini planladığını söyledi: Harvey Milk ve Freddie Mercury.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.