Eşcinsel Üniversite Öğrencisine Sınıf Arkadaşları ‘Öldür Kendini İ…’

 Eşcinsel Üniversite Öğrencisine Sınıf Arkadaşları ‘Öldür Kendini İ…’
Digiqole ad

Eşcinsel üniversite öğrencisine ‘Öldür Kendini’ diyen sınıf arkadaşlarına, okul yönetimi sessiz kaldı.

Fakat pek beklenmedik bir yerden destek de geldi.

Olay muhafazakar bir okulda, Midwestern üniversitesinde gerçekleşti. Bir öğrenci, sınıf arkadaşları tarafından ‘kendini öldürmesi’ gerektiğini söylediğinde, okul yönetimi tarafından hiç beklenmedik bir cevap aldı ‘sessiz ol’

Reddit kullanıcısı Tanner, Başkanlık seçiminden bir gün sonra, yurt kapısına bir gökkuşağı bayrağı astı.

screen-shot-2016-12-08-at-3-28-52-pm-1481229073

Bu davranışının, siyasi bir bildiri niteliği taşımadığını söyleyerek, ‘biraz dekorasyon yaparak, ruh halimi iyileştirmek istedim.’ Dedi.

Öğrenci, kampüste çok sayıda kovboy botu, Confederate bayrakları ve Make America Great Again şapkaları bulunduğunu, ama kimsenin gökkuşağı bayrağına dayanamadığını söyledi.

Ve ekledi ‘ Daha önce hiç kimse bu kadar açık bir şekilde homofobik olmamıştı’

‘Bu nedenle sınıfımdan döndüğümde, cinselliğimle ilgili beni bekleyen bu mesajı bulmak, oldukça kötüydü’ dedi. Yurt kapısına asılmış notta ‘Öldür kendini ibne’ yazıyordu.

dry-erase-1481214656

Facebook hesabından yayınladığı fotoğrafı, okulun Cinsiyet ve Cinsellik Birliğinin görmesine rağmen Tanner, bir hafta sonra yine kapısına asılmış homofobik bir yazı ile karşı karşıya kaldı. Bu sefer kapısında ‘Fagistan’ yazıyordu.

dry-erase-2-1481215099

Tanner olayı yerel polise bildirdi. GSA, haberleri paylaştı ve Üniversite gazetesi bir makale yayınladı.

Üniversite daha sonra bu fotoğrafları, Tanner’den sosyal medyada yayınlamayı durdurmasını istedi. Çünkü okul kötü PR ve bağış kaybından korkuyordu.

Tanner, ‘panikledim, çünkü kimsenin kapımda bu aptal mesajları görmek istemeyeceğini düşündüm’ diye yazdı.

dry-erase-3-1481215474

‘Bu tür şeylerin her zaman LGBT toplumuna dönük yapıldığını biliyoruz, bağnazlık yeni bir şey değil.’

Ancak okul homofobiyi örtbas etmek isterken, Tanner öğrencilerden, profesörlerden ve personelden destek aldığını söyledi. Hatta hiç tahmin etmeyeceği birinden, Donald Trump’a oy veren bir kişiden mektup bile aldı.

dry-erase-letter-1481218029

Trump taraftarı, ‘Size ulaşmak istedim, çünkü insanlık ırkının bir üyesi olarak, bu yaşanan olaydan tiksindim’ dedi. ‘Senden çok farklı siyasi inançlarım var, ancak hala sana saygı duyuyorum. Bir birey olarak seni seviyorum. “

Eşcinsel öğrenci Tanner, “Bana göre homofobinin, tercih ettiğimden daha yaygın olduğu kırsal, muhafazakar bir çevrede bile, buna karşı konuşmaya istekli çok sayıda insan var.

Bunu, yaptığım tüm şikayetlerin ardından söylemek garip gelebilir, ancak nefretin herhangi bir çeşidiyle karşılaşırsanız, ne kadar küçük olursa olsun, bu konuda konuşmaktan asla korkmayın.

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin