Eşcinsellerin Ailelerine Söyleyemediği ’10’ Şey

 Eşcinsellerin Ailelerine Söyleyemediği ’10’ Şey
Digiqole ad

Eğer eşcinselseniz bazı şeyleri ailenizle konuşmak gerçekten çok zor. Tamam belki toplum standartlarına göre çok açık görüşlü bir aileniz var, her şeyi kaldırabilirler diye düşünüyorsunuz ama yanılıyorsunuz. Düşündüğünüzün aksine onlar için size ve cinselliğinize dair birçok şey bir gizem olarak kalacak.

Eşcinsel olarak açılmış hemen herkes için “gay” sözcüğü cinselliği betimlemek için kullanılan bir etiketten daha fazlasıdır. Sizi siz yapan şeylerin başında gelir ve kendinizi tanımlama şekliniz olan “kuir”, “bi” ve “LGBT” gibi sözcükler sizin ve çevrenizdekilerin hayatında büyük bir yer kaplar. Dilinizi kullanma şeklinizi (organ olan değil (tabii onu da bir yere kadar etkiliyor), ilgi alanlarınızı, politik görüşlerinizi ve sosyal hayatınızı oldukça etkileyen cinsel yöneliminiz aileniz için size ifade ettiği kadar anlam ifade etmeyebilir.

En açık görüşlü aile bile muhtemelen sizin yaptığınız gibi sarhoş olana kadar karaoke yapmamış, Britney Spears dinleyip kuir dans performansları sergilememiştir. Dans etmekten vıcık vıcık terlemiş bir dünya erkeğin arasına kaynayıp kendini kaybedene kadar dans etmenin nasıl bir şey olduğunu düşünmemişlerdir bile.

Kültürümüzü oluşturan ögeleri anlatması kimi zaman oldukça zor. Cinsel oyuncaklarınız gibi “kötü” alışkanlıklarınızı büyük olasılıkla hiç konuşamayacaksınız (konuşmanız da lüzum değil zaten), ancak cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlardan korunma yöntemleri ve tek eşli ilişkiler gibi ögelerin daha kabul gören şeyler olduğunu farketmişsinizdir. Aşağıdaki listemizde eşcinsel erkeklerin aileleriyle konuşamadıkları şeylerin bir listesine bir göz atın bakalım:

1- Seksten önce anal bölge temizliği

2- Anüsteki kasların gevşemesine yardımcı ilaçlar

02_poppers

Bu tarz ilaçlar yaklaşık 40 yıldır gaylerin hayatında.

3- Anüse yumruk sokarak tatmin edilmek

Çok tercih edilen bir yöntem olmadığı bilinse de böyle bir durumu (siz yapmıyorsanız dahi) aile bireylerine açıklayabilmek pek de kolay bir durum değil.

4- Eşcinsel erkeklerin kadın kıyafetleri giymesi

Tam karşılığı olmasa da ülkemizde buna en yakın örnek “Huysuz Virjin”. Ailelerimizin kabulleneceği tek “drag queen” kendisi olabilir.

5- Gay stereotipleri

Bir ‘Bear’ arkadaş.

Ayı, twink, hipster gay, metropolitan gay, otter gibi terimleri anlatmak biraz zor olacaktır 😉

6- Çok eşlilik

7- HIV

8- PrEP

9- Aktif misin Pasif Mi?

09_shutterstock_39295855

10- Yatak odanıza heyecan katmak için yapılan küçük oyunlar..

Sevgilinizin ellerinizi yatağa bağladığını anlattığınızı düşünsenize…

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

49 Paylaşımlar
Paylaş49
Tweetle
Paylaş
Pin