Eski Sevgilinizle Arkadaş Olmaya Hazır Olduğunuzu Gösteren 10 İşaret

 Eski Sevgilinizle Arkadaş Olmaya Hazır Olduğunuzu Gösteren 10 İşaret
Digiqole ad

Cinsel yönelim farketmeksizin bir sürü insan eski sevgilileriyle arkadaş olmak istediklerini iddia ediyor, hele ki ilişkide ‘kötü’ bir şey yaşanmadığı zaman. Genel olarak eşcinsel erkekler eski sevgilileriyle arkadaş olma konusunda oldukça iyi. Bu eşcinsel sosyal çevrenin dar olmasından ve çoğu zaman eski sevgililerimizden kaçınamamızdan kaynaklanıyor. Bu yüzden neredeyse her zaman dost canlısı olmak durumundayız.

Şimdi de eski sevgilinizle gerçekten arkadaş olmaya hazır olduğunuzu gösteren 10 işareti sıralayacağız.

1- Başka birisiyle çıkıyor olduğu fikri, kusmak istemenize sebep olmuyorsa

Gerçek arkadaşlar, arkadaşları yeni birisiyle görüşmeye başladığında kıskanmazlar. Hatta arkadaşlarının, hayatını paylaşacağı romantik birini bulmasını görmekten mutlu olurlar. Eğer başkasıyla çıkıyor oluşu içinizde çığlık atma, kusma yada onu suratından yumruklama isteği doğuruyorsa belli ki arkadaş olmaya hazır değilsiniz.

2- Birbirinizle yatmıyorsanız

Arkadaşlarınızdan kaç kere ‘Ayrıldık. Sadece arkadaşız ama bazen yatıyoruz.’ cümlesini illa ki duymuşsunuzdur. Bu uzun vadede kaç kere gerçekten işe yaradı biliyor musunuz? Asla. Resmen asla. Tabii ki ‘faydalı arkadaşlık’ diye bir şey var. Eski sevgiliyle ‘faydalı arkadaşlık’ diye bir şey yok.

3- Karmakarışık bir ayrılık yaşamadıysanız

Birbirinize bağırmadınız veya birbirinizden nefret etmediniz. Duygusal olarak yada fiziksel olarak sizi hor kullanmadı. Ayrıldınız çünkü sizin için doğru romantik partner değildi.

4- Sosyal medyada onu stalklamıyorsanız

Stalklamak onu bir sevgili olarak atlatamadığınızı açıkça gösterir ki bu da arkadaş olamayacağınız anlamına gelir.

5- Derinde bir yerde tekrar bir araya gelme şansınız olduğunu düşünmüyorsanız

Kendinize %100 dürüst olun. Onunla tekrar birleşmek arzusu veya umudu içinizde yoksa ancak o zaman (ve sadece o zaman) gerçek arkadaşlar olabilirsiniz.

6- İlişki sırasında iletişiminiz güçlüyse

İletişim sadece romantik ilişkilerde değil arkadaşlar arasında da bir gereksinimdir. Eğer birlikteyken iletişiminiz zayıfsa, arkadaş olmaya gerçekten çalışmamalısınız.

7- Size seks hayatından/platonik aşklarından bahsedebiliyorsa

Birbirinizle başka erkekler hakkında konuşabiliyor olmanız lazım (saygı çerçevesinde tabii ki). ‘Kimse hakkında böyle hissetmemiştim ve birlikte olduğum herkes tam bir başarısızlıktı.’ gibi şeyler söylememeli, bu sadece kabalık olur. Ama eğer yeni aşk ihtimallerinden heyecanla birbirinize bahsedebiliyorsanız (kendi ilişkinizi küçültmeden) o zaman arkadaş olmak için hiçbir engeliniz yok.

8- Kinli değilseniz ve onu affettiyseniz

Ne kadar mükemmel olursa olsun, büyük ihtimalle siz birlikteyken sizi üzecek bir şey yapmıştı. Arkadaş olabilmeniz için eski hatalara kin tutmamanız lazım. Onu çoktan affetmiş olmanız lazım.

9- Başka birisinden çok etkilenebiliyorsanız

Christopher Isherwood’un klasik eşcinsel romanı A Single Man’de, ‘Annem sevgililerin otobüs gibi olduğunu söylerdi. Sadece biraz daha beklemen lazım, başka biri yine gelecek.’ diyor. Hayatınızda seveceğiniz daha çok insan olacak. Birisinden hoşlanmaya, birisine aşık olmaya, birisiyle çıkmaya başladığınız zaman eski sevgilinizle arkadaş olmanız çok daha kolay.

10- Aşkı değil, arkadaşlığı özlüyorsanız

Birlikte takılmayı, dedikodu yapmayı, film izlemeyi ve arkadaş olmayı özlüyor; seksi, derin ruhsal bağı ya da birbirinize olan aşkı özlemiyorsanız arkadaş olabilirsiniz demektir.

 

 

 

 

 

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

40 Paylaşımlar
Paylaş40
Tweetle
Paylaş
Pin