fbpx   .  

Eurovision’da İtalya’yı Temsil Edecek Mahmood ve Blanco, Vanity Fair Kapağı İçin Soyundu

İkili, bu Mayıs ayında Torino’da gerçekleşecek 66. Eurovision Şarkı Yarışması’nda ‘Brividi’ adlı parçalarıyla İtalya’yı temsil edecek.

Geçen yıl ki ‘Maneskin’in birinciliğini tekrarlamak isteyen Mahmood ve Blanco, dünyaca ünlü moda dergisi Vanity Fair’e soyunarak tüm gözleri şimdiden üzerlerine çekmeyi başardı.

 

 

İkili, ülkenin prestijli müzik yarışması Sanremo Müzik Festivali’ni kazandıktan sonra bu ayın başlarında İtalya’nın Eurovision temsilcisi olarak seçildi.

29 yaşındaki Mahmood, daha önce Eurovision’da (2019) İtalya’yı ‘Soldi’ adlı parçasıyla temsil etmiş, ‘Arcade’ şarkısı ile zafere ulaşan Hollandalı Duncan Lawrence’ın arkasından yarışmayı ikinci sırada tamamlamıştı.

Mısır kökenli şarkıcı-söz yazarı Mahmood, daha önce cinselliğini etiketleme konusundaki isteksizliğinden bahsetmiş ve 2019’da Vanity Fair İtalya’ya şunları söylemişti,

“Eşcinsel, heteroseksüel… Bence artık bu tür ayrımlar olmamalı.”

Röportajı gerçekleştiren kişinin cinselliği etiketlemenin “hala yararlı” olabileceğini söylemesi üzerine şarkıcı,

“Fakat bu ayrımlara devam edersek, eşcinsellik hiçbir zaman olduğu gibi normal olarak algılanmayacaktır” yanıtını vermişti.

Mahmood, 2012’de The X Factor İtalya’da ün kazandı ve 2019’daki ilk albümü Gioventù bruciata ile İtalya listelerinde bir numara oldu.

19 yaşındaki şarkıcı ve rapçi Blanco ise, geçen yıl Eylül ayında ilk albümü Blu celeste’yi yayınladı ve şimdiden İtalya’da dört kez bir numaraya yükselmiş single’a sahip.

Bu listelerin en üst sıralarında yer alan en sonuncusuysa, aynı zamanda Sanremo Müzik Festivali sırasında Spotify’da bir günde İtalya’nın en fazla dinlenme rekorunu kıran ‘Brividi’.

İşte İtalya’yı Eurovision 2022’de temsil edecek o şarkı ve videosu,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.