Bu Evlenme Teklifine Bayılacaksınız!

 Bu Evlenme Teklifine Bayılacaksınız!
Digiqole ad

Bu muhteşem karenin altında yatan hikayeyi duyunca kulaklarınıza inanamayacaksınız!

Dünyadaki eşcinsel evlilikler yayıldığından beri giderek daha fazla çift bu muhteşem anlarını fotoğraflamaya başladı.

Bize öyle geliyor ki bu Instagram kullanıcısının yaptığı teklif çıtayı bir hayli yükseltmiş olmalı.

GayStarNews, çifte ulaşıp detayları sizler için öğrendi.

Richard Latuska 28, nişanlısı Nicholas Kuhl ise 25 yaşında. İkisi de Tennessee’de sağlık sektöründeler. Nicholas tıp eğitimine devam ediyor.

“Burada, Nashville’de tanıştık” diyor Richard ilişkileri sorulduğunda.

“Vanderbilt’de tıp akademisindeydim, o da aynı yerde eğitimine devam ediyordu. Bir spor salonunda tanıştık, tam bir klişe yani. Ama işin komik kısmı Nicholas spor salonuna genelde senede ya bir ya iki kez gider!”

“O zamanlar ben tıp akademisinde “eşcinsel-heteroseksüel birliğinden” sorumluydum, bir nevi iki kutbu kaynaştırmak işte. Bu sebepten dolayı da üstümde grubu destekleyen bir tişört vardı.

“Bunu görünce o da cesaretlenmiş olacak ki gelip bana tıp akademisinden mi olduğumu sordu. Akademiyi seviyor muymuşum falan gibi sorular, kendisi de hala tıp öğrencisi olduğu ve akademiye başvurmak istediği için tabii.

“Aslında benimle sadece akademiye girmek için iyi geçiniyormuş gibi espriler falan yaptık. Birbirimize numaralarımızı verdik. Akademiyle ilgili bir sorusu olursa bana yazabileceğini söyledim.

“Mesajlaşırken önce o bana çıkma teklifi etti. O zamandan beri de beş yıldır beraberiz.”

Evlenme teklifine giden yolculuk

Teklif nasıldı peki?

“Teklifi yapan bendim. İkimizde doğa yürüyüşlerini severdik ve birlikte birçok yer gezdik. Uzun zamandır bu seyahatlerden birinde, özellikle de bir doğa yürüyüşünde ona evlenmek teklif etmeyi planlıyordum. İkimiz de yeni yerler keşfetmeyi seviyorduk, ben de o yüzden daha önce gitmediğimiz güzel bir yer olsun istedim.

“Tekliften üç ay önce annesi Nashville’e bizi ziyarete gelmişti. Ben de o zaman annesinden onunla evlenmek için izin istedim.

“Annesinden onayı alır almaz da plan yapmaya giriştim. Biraz klasik bir tip olduğum için sürprizleri fazlasıyla sevmişimdir.

“İkimiz de evlenmek istediğimizi biliyorduk, bunun bir gün gerçekleşeceğini de. Ama daha önce bunu hiç doğru dürüst konuşmamıştık.

Colchuck Gölü

“Tatil planımızı parçalara böldük ve Seattle seyahatimizden ve o günkü doğa yürüyüşünden ben sorumluydum. Seçenekleri gözden geçirirken Colchuck gölüne denk geldim ve tamam dedim, işte burası evlenme teklif edeceğim yer.

“Nick gündüzleri pek sevmez. O günkü planımızı da erken yapmıştım ama o bırak uyuyalım diyerek beni vazgeçirmeye çalıştı. Israr edip onu yola çıkardığım zaman biraz şüphelendi tabii.

“Üç gün önce de Seattle’dan Vancouver’a giden trene bilet almıştık. Ancak tren akşam saat altıda kalkacaktı. Biz de çantalarımızı istasyona bırakıp Stanley Parkı’nı gezmeye karar verdik.

“İstasyona vardığımızda yüzüğün benim büyük, ağır omuz çantamda olduğunu hatırladım. Nick de hemen yanımda olduğu için artık yüzüğü çıkarmam imkansızdı. Ben de dedim ki, “Aslında sanırım çantamı yanıma alsam iyi olacak. Hani belki şarj falan lazım olur ne bileyim.”

“Sürekli bunun çok saçma olduğunu, o çantayla sekiz kilometreyi yürümek zorunda kalacağımı söyleyip durdu. Ama ben ısrar edip sekiz kilometreyi o kocaman, ağır çantayla yürüdüm! İyice şüphelenmeye başladı. Çantada özel bir şeyler olduğunu düşündü galiba ama görmesini istemiyordum.”

Fotoğraf sanatçısı ayarlamak

Richard, fotoğraf sanatçısını Instagram aracılığıyla bulmuş.

“Yürüyüş seçeneklerini gözden geçirirken Instagram bana bir fotoğraf önerdi. Fotoğrafta Seattle’daki göllerden biri vardı. Fotoğrafı paylaşan kişinin sayfasına baktım ve Pasifik’te çekilmiş birbirinden güzel doğa fotoğrafları gördüm.

“Hemen ona bir mesaj gönderip doğa yürüyüşü için mekan önerisi istedim. Bana Colchuck gölünü öneren oydu.

“Teklif edeceğim anı fotoğraflaması için bir fotoğraf sanatçısı tutmayı düşündüm ama çok masraflı olacaktı. Sonuçta çok uzun ve zorlu bir yürüyüş bu!

“Ben de o mesaj gönderdiğim sanatçı Evan’a sormaya karar verdim. O da bana bu yürüyüş rotasının en sevdiklerinden biri olduğunu ve hiçbir ücret talep etmeden o anı fotoğraflayabileceğini söyledi!

“Meğer hep o yürüyüş mekanında güneşin doğuşunu fotoğraflamak istiyormuş, o yüzden bizden çok önce orada olacaktı.

“Yürüyüş boyunca telefonlar çekmeyeceği için bir plan yaptık. O çekim için güzel bir yer belirleyip kamp kuracaktı, biz de ona denk gelene dek yürüyecektik.

“Plan gayet iyi gitti ve birbirimizi çok rahat bulduk.


“Evan’ın bu cömertliği için gerçekten fazlasıyla minnettarız”

“Orada öylece durup muhteşem manzarayı izlerken Nick’e beş yılın bu kadar hızlı geçmesine inanamadığımı söyledim. Bu zaman zarfında ne çok şey yaşadığımızdan, nelerin üstesinden geldiğimizden bahsettim. Biriyle bu kadar yıl birlikte olacağımı hayal bile edemezdim dedim.

“Tam o anda dizlerimin üstüne çöktüm ve hayatımın geri kalanını onunla geçirmek istediğimi söyleyip ona evlenme teklifi ettim.

“Evan gibi cömert bir fotoğraf sanatçısının o anda orada olup anı ölümsüzleştirmek için bize yardımcı olmasından ötürü minnettarız. Ona ne kadar teşekkür etsek azdır.”

Richard henüz düğün tarihi belirlemediklerini ama büyük ve tüm ailenin dahil olacağı bir düğün planladıklarını söyledi. Nicholas’ın mezun olacağı 2019 mayısını dört gözle bekliyorlar.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin