Ezra Miller ‘Homofobi İle Mücadele Etmeme Harry Potter Yardım Etti..’

 Ezra Miller ‘Homofobi İle Mücadele Etmeme Harry Potter Yardım Etti..’

Ezra Miller, a cast member in “The Perks of Being a Wallflower,” poses for a portrait at the 2012 Toronto Film Festival, Sunday, Sept. 9, 2012, in Toronto. (Photo by Chris Pizzello/Invision/AP)

Digiqole ad

‘Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerelerde Bulunurlar’ filminin kuir yıldızı Ezra Miller, Harry Potter’ın homofobik zorbalıkla başa çıkmasına yardımcı olduğunu söyledi.

25hook0

Ezra Miller, gençken karşılaştığı homofobik zorbalıkla ve onunla baş etmesine yardımcı olan kurgusal sihirbaz hakkında konuştu.

WENN ile konuşan Ezra, gençken yabancılaşmış ve dışlanmış hissetmiş. Bir kuir genç olarak, akran grubundan uzaklaştırılmış olduğunu ve Harry Potter kitaplarını okurken bir rahatlama arayışı içinde olduğunu iddia etti.

“Tuhaf çıkarları olan, konuşma engeli olan bir genç olarak alay edildim. Kolay bir hedeftim.” dedi.

“Ergenlik dönemine girdiğimde ve insanları öpmek istemekle ilgili karmakarışık duygular yaşadığımda, (yani hepsi kız olmadığına göre) akranlarımdan dışlanmış hissettiğim anlar vardı.”

“O zamanlar çok acı verici, aynı zamanda benim için çok biçimlendiriciydi. Çünkü toplumun dışına adım atmamızı ve dünyayı taze gözlerle bakmamızı istiyorlar; bu nedenle zihnimizin çoğu insanlardan uzaklaştı” dedi.

“Zorbalık yıllarında, başıma bir şey geldiğinde hemen evime gelip birkaç saatle başlayıp, birkaç güne kadar uzanan sürede Harry Potter’ı izlerdim.”

4160321-9643466471-tumbl

‘Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerede Bulunurlar’, Kuzey Amerika sinemalarında yaklaşık 75 milyon dolar hasılat elde etti. İngiltere’de ise, 2016 yılının en büyük gişe rekorunu kıran film oldu.

Bazı yorumcular filmin, eşcinsel hakları için ince örtülü bir metafor olduğunu söylediler. Bazı eleştirmenler ise, JK Rowling’in, LGBT kampanyalarının yeni sembolü olması gerektiğini düşünüyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

30 Paylaşımlar
Paylaş30
Tweetle
Paylaş
Pin