fbpx   .  

FDA, Anal Seks İçin Kullanılmak Üzere Özel Olarak Tasarlanmış İlk Prezervatifi Onayladı

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) anal seks için kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış ilk prezervatifi nihayet onayladı.

23 Şubat Çarşamba günü FDA, Global Protection Corp tarafından yapılan erkek prezervatifinin anal seks sırasında “cinsel yolla bulaşan enfeksiyonların bulaşmasını azaltmaya” yardımcı olan bir ürün olarak pazarlanmasını onayladı.

 

Doğal kauçuk lateks prezervatifin üç farklı versiyonu olacak: standart, ince ve fit. Yaratılan bu yeni prezervatifler tam 54 farklı boyda sunulacak.

 

FDA’dan yapılan bir basın açıklamasına göre, ABD düzenleyicisi, özellikle anal seks için kullanılması belirtilen prezervatifleri onaylamamıştı. FDA, tutarlı ve doğru prezervatif kullanımının, HIV dahil birçok cinsel yolla bulaşabilecek hastalığın bulaşma riskini azaltma potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

FDA’nın Üroloji Cihazları Ofisi müdürü Courtney Lias, yeni onayın anal seks sırasında “prezervatif kullanım olasılığını” artırmaya yardımcı olabileceğini söyledi.

Lias,

“FDA’nın anal ilişki için özel olarak belirtilen, değerlendirilen ve etiketlenen bir prezervatife verdiği yetki, anal ilişki sırasında prezervatif kullanım olasılığını artırabilir” dedi.

“Ayrıca bu yetki, farklı popülasyonların ihtiyaçlarını karşılayan güvenli ve etkili ürünler geliştirerek, sağlıkta eşitliği ilerletme önceliğimizi gerçekleştirmemize yardımcı olacak.”

Global Protection Corp’un başkanı ve kurucusu Davin Wedel, New York Times’a, “çoğu insanın prezervatiflerin anal seks için onaylanmadığını öğrenince şaşıracağını” söyledi.

Wedel, bu yeni tanımla tüketicilerin “anal seks için prezervatiflerin güvenliği ve etkinliği hakkında önemli bilgilere” sahip olacağını umuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.