‘Feminen’ Lezbiyenlerin Maruz Kaldığı 10 Problem!

 ‘Feminen’ Lezbiyenlerin Maruz Kaldığı 10 Problem!
Digiqole ad

Her insan için yapıldığı gibi, lezbiyenler de birçok insan için çeşitli kalıplar ve genellemelerden oluşuyor sanılıyor. Bunlardan bazıları da hepsinin kısa saçlı olduğu, spor giyindiği ya da daha erkeksi bir tavırlarının olması gibi çoğaltılabilir.

Ancak lezbiyenler de aynı tüm insanlığın olduğu gibi, birbirinden farklı olabiliyor, sanıldığının aksinde seksi giyinebiliyor, feminen olabiliyor ya da saçını uzatabiliyor! 

İşte ‘feminen’ diye etiketlenmiş bu lezbiyenlerin yaşadığı bazı problemleri sizlere sunduk: 

1. “Lezbiyen olmak için çok güzelsin!” 

Bu, aslında iltifat görünümlü korkunç bir hakaret. Çünkü bu cümleyi kuran kişinin kafasındaki lezbiyen algısındaki tüm kadınlar ya çirkinler, ya da standart güzelliklere sahipler.

2. “Lezbiyene benzemiyorsun!”

Evet dediğimiz gibi, lezbiyenlerin sadece kısa saçlı, sportif kıyafetler giyip ortada dolaşan tipler olduğunu sanan bu insanlar, sanki heteroseksüel kadınların hepsi aynıymış gibi utanmadan lezbiyen bir kişiye ‘lezbiyene benzemiyorsun’ diyebiliyor! 

Pardon da, aynı türden geliyoruz? Homo sapiens hani.. Ne bekliyordun, kuyruğumun olmasını mı? 

3. “Henüz doğru erkeği bulamadın sanırım…”

Bir takım insanlar, kadınların “doğru erkeği” bulamadıkları için lezbiyen olmaya “karar verdiğini” düşünüyor. Hele de lezbiyen olarak gördükleri kadın, mükemmel derecede alımlı birisi olunca. Buna söyleyecek bir sözümüz dahi yok, PES DOĞRUSU! 

4. “Biseksüelsindir o zaman sen şimdi!”

“Güzelliğini sadece kadınlarla harcamamalısın” diyor bu tipler. Sanırım kendilerine bir şekilde bir pay çıkartmaya mı çalışıyorlar ne yapıyorlar valla biz de Gmag ekibi olarak bir türlü anlayamadık. 

5. “Bir aşamadan geçiyorsun…”

Şimdi çok güzel ve alımlısın ya hani. Onların düşündüğü gibi lezbiyen de gözükmüyorsun. Hah, işte tam bu sebeplerle kafanın belirli bir süreliğine karışmış olacağını düşünür bu tipler, bir iki meraktır sendeki. Sonra hoop heteroseksüel olacaksındır falan filan. Sadece gülüp geçiyoruz bunlara! 

6. Herkese lezbiyen olduğunu açıklamak zorunda kalmak. 

Toplumun lezbiyen ve heteroseksüel kadın normları yüzünden sıklıkla heteroseksüel sanıldığın için seninle beraber olmak isteyen, tanışmak isteyecek bir sürü erkek olacak. Ve her birine tek tek onun cinsiyeti ile ilgilenmediğini açıklamak durumunda kalacaksın.. İşte bu çok itici bir durum.

7. Diğer lezbiyenlerle tanışmanın zorlaşması

İşte bazen bu bahsettiğimiz toplumsal normlar lezbiyenlerde de oluyor. Eşcinsel kadınlar feminen tavrın yüzünden seni heteroseksüel sanabiliyor. İşte bu da gün yüzüne çıkamazsa çoğu aşk yaşanmadan bitiyor… 

8. Eşcinsel Bar’larda ‘neden buradasın’ sorusuna rastlamak

Onların gözünde ‘yeterince’ eşcinsel gözükmediğin için, birileri sıklıkla sana ‘neden gay barda takılıyorsun ki?’ diye soracak. Gerçi artık eşcinsel gece kulüplerine heteroseksüeller daha çok gider oldu ama, neyse…

9. Sıklıkla Erkeklerin İlgisine Maruz Kalmak

Feminen bir lezbiyen olmanın en büyük dezavantajı, ilgini çekmeyen ama bir o kadar da yılışık heteroseksüel erkeklerle uğraşmak durumunda kalmak.

10. Eğer feminen bir kız arkadaşın varsa kıyaslanılmak.

Evet bu korkunç bir şey. İkiniz de feminenseniz ve benzer tarzlarınız varsa, insanlar sıklıkla hanginizin daha çekici olduğunu, hanginizin daha güzel olduğunu kıyaslamaya çalışacak. Hayır, bir kadını güzel kılan şey feminenlik değildir, ama bu kıt beyinliler maalesef bunu bir türlü idrak edemeyecekler… 

 

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin