fbpx   .  

“Fenerbahçe Beni Yalan Söylemeye Zorladı”

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı’nın eski oyuncuların Angel McCoughtry, kız arkadaşıyla olan ilişkisini yalanlamazsa takımdan atılacağı yönünde tehdit edildiğini açıkladı.

Altın olimpiyat madalyalı basketbolcu, 2010-2015 yılları arasında forma giydiği sarı lacivertli takımda maruz kaldığı homofobiyi kaosGL.org’a anlattı.

“İsfendiyar Zülfikari bana ‘enayi’ dedi”

 

ABD’li sporcu, Fenerbahçe’yle yaşadığı sıkıntıların geçtiğimiz Kasım ayında Hürriyet gazetesinde yayınlanan bir haberle başladığını paylaştı. McCoughtry, kız arkadaşı Brande Elise ile nişanlandığı yönündeki haberin Fenerbahçe yönetimi tarafından aleyhinde kullanıldığını söyledi:

“Brande’nin kız arkadaşım olmadığını, Hürriyet’e dava açacağımı yazmazsam sözleşmemin sona ereceğini söylediler. [Bayan Basketbol Şube Sorumlusu Asbaşkan] İsfendiyar Zülfikari bana ‘enayi’ dedi. O aptal mektubu yazdım çünkü işimi düşünüyordum. Ama sonrasında mektubu yazdığım için büyük üzüntü duydum.”

“Tüm kanıtlar elimde”

“Özel hayatım konusunda yalan söylemek zorunda bırakılmamalıydım” diyen McCoughtry, Fenerbahçe’nin taraftarlarına karşı dürüst davranmadığını belirtti:

“Sonrasında ödemelerimi kestiler. Gitmek zorunda olduğumu biliyordum. Ben ve Brande çok rahatsız olmuştuk. Ayrıca haber vermeden başka bir oyuncu çıkardılar. Gazetelere, Fener’i bıraktığım yönünde yalan söylediler, ben gerçeği herkesle paylaşana kadar taraftarları üzdüler. Bana yaptırdıklarına dair tüm kanıtlar elimde.”

271120141348530670004_2“Gazetelerde adım geçti diye başkan gitmemi istedi”

Takım arkadaşlarıyla hiçbir sıkıntı yaşamadığını dile getiren McCoughtry, yönetimin kendisine destek vermediği için duyduğu üzüntüyü paylaştı:

“Takım her zaman harikaydı. Başkan gitmemi istediğini söyledi. Sırf gazetelerde adım geçti diye! Onlardan hiç destek almadığım için üzüldüm. Gazetede çıkan haber sonrası yanımda durmadılar bile. Beni koca bir yalanla yapayalnız bıraktılar. Sonrasında ödeme yapmayı kestiklerinde oynamayacağımı söyledim çünkü bana hiçbir zaman adil davranmadılar. Beni atıp takımı bıraktığım yalanını söylediler. Kulüp için 5 yıl boyunca dişimi tırnağıma takmıştım.”

“Fenerbahçe’ye dava açacağım”

McCoughtry, Fenerbahçe’nin oyuncularının özel hayatına saygı göstermesi gerektiğinin altını çizerek takıma dava açacağını söyledi:

“Oyuncularına daha fazla saygı gösterip insanların özel hayatlarına burunlarını sokmamalılar.”

“Dava açacağım çünkü bu tutumlarından ötürü şu an çalışamıyorum. Ödemeyi geciktirdikleri için beni atmalarının ardından sözleşmeyi sonlandırdım. Tüm bu tutumlarından uzaklaşmak ve herkesin gerçeği öğrenmesi için dava açacağım.”

IMG_20150401_115130Kaos GL’den McCoughtry’ye destek mesajı

Oyuncunun Instagram’da yayınladığı açıklamanın ardından “Fenerbahçe özür dilemeli, Kaos GL’den sevgiler” mesajı paylaşan Kaos GL Derneği’ne McCoughtry teşekkürlerini iletti:

“Çokkk teşekkürler! Bana yaşatılanlardan ötürü çok incinmiştim. Desteğimiz olduğunu bilmekten çok memnunum.”

Kaos GL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.