Fetişlerini Portre Fotoğrafçılığı İle Normalleştiren Aurelien Arras İle Tanışın

 Fetişlerini Portre Fotoğrafçılığı İle Normalleştiren Aurelien Arras İle Tanışın
Digiqole ad

Fransız fotoğrafçı Aurelien Nobecourt Arras, “kötü huylu” davranışları ve yönlerini fotoğraflarında sergiledi.

Arras, fotoğraf makinesini 10 yıl önce eline aldı. Normalde film fotoğrafçılığı yapan Aurelien, insan vücudunun farklı açılardan sergilenişini eserlerinde yansıttı.

“Fotoğrafçılıktaki “cinsellik” temasını George Pitts ile keşfettim. Fotoğrafçılığın bu olduğuna ve bunu yapmak istediğime karar verdim.”

77

Robert Mapplethorpe, Claude Cohen ve Nobuyoshi Araki gibi sanatçılardan etkilenen Arras, cinsellik ile portre fotoğrafçılığını birbirine entegre etmek için çok zaman harcadı.

“Seks sırasında olan bazı şeyleri olağan kabul ederken; seks sırasında yapılan diğer uygulamaları hala “fetiş” adı altında sayıyoruz veya onları “sapık” davranışlar olarak adlandırıyoruz. Tarihin bir noktasında doğurganlık dışı cinsel faaliyetlerin kötü sayılması gerçekten şok edici bir durum. O zaman biz kimi kandırıyoruz?” Sözlerini söyleyen fotoğrafçı, kendini de fotoğraflarının objesi olarak kullandı. Fotoğrafları için anlaştığı diğer modeller için de anonimlik sağladı.

AuréNobé_Men2016_Web_04

“Eşcinsel kültürün çok daha ilginç olabileceğini ve olması gerektiğini düşünüyorum. Herkesin yatakta vahşi olması gerektiğini söylemiyorum fakat cinsellik de başka bir davranış biçimidir ve insanlık gibi değişkenlik ve çeşitlilik gösterir.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

27 Paylaşımlar
Paylaş27
Tweetle
Paylaş
Pin