fbpx   .  

Filistinli Sokak Ressamı West Bank Duvarına Gökkuşağı Bayrağı Çizdi

Filistin’in meşhur sokak ressamı Khaled Jarrar, Filistin ve İsrail sınırı olarak bilinen West Bank bariyerlerine LGBT bayrağı çizdi.

İsrail’in senelerdir LGBT haklarını destekliyor olması ve Amerika’nın geçen ay evlilik eşitliği yasasını onaylamasıyla gündem haline gelen LGBT hakları üzerinden Filistin’in yaşadığı zorluklar ve İsrail’in Filistinlilere uyguladığı zulme dikkat çekmek istediğini belirten sokak ressamı Khaled Jarrar, Filistin ve İsrail sınırı olarak kabul edilen West Bank bariyerinin Filistin cephesine LGBT bayrağı çizdi.

Genellikle sokak ressamları tarafından çizilen Yasser Arafat portreleriyle bezenmiş olan bariyerin Filistin tarafında çizilen LGBT bayrağı Filistin cephesinde tepkiye yol açıp ivedilikle tahrip edilmesine rağmen Khaled Jarrar kendisine yönlendirilen tepkilerin yersiz olduğunu savundı. İslami bir ülke olan ve eşcinsel haklarıyla ilgili yobaz bir bakış açısıyla yaklaşan Filistin’in sokak resminin verdiği homofobik tepkiye karşın herhangi bir tepki göstermeyen Jarrar, The Guardian’a özel verdiği röportajda ”Filistin cephesi değinmek istediğim ironiyi anlamadı. LGBT savunucusu olun ya da olmayın, bir tarafta bir grup insanın hakları için savaşırken, diğer tarafta başka bir grup insana zulüm ediliyor. Vermek istediğim mesaj çok açıktı, eşcinseller insansa biz neyiz?” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.