Bayılarak İzleyeceğiniz 9 LGBT Filmi

 Bayılarak İzleyeceğiniz 9 LGBT Filmi
Digiqole ad

Sorry Angel

Gay yazar-yönetmen Christophe Honore imzalı Sorry Angel, eşsiz bir kuir drama. 90’ların Fransa’sında geçen hikayede genç bir film sevdalısı Arthur (Vincent Lacoste), HIV pozitif yazar Jacques (Pierre Deladonchamps)’a aşık oluyor. Film 15 Şubat’ta vizyona girdi.

Death in Venice

1971 yapımı Luchino Visconti imzalı film, Thomas Mann’ın bir besteci ile çocukluk aşkını anlatan romanından esinlenerek çekilmiş. Filmde besteci Dirk Bogarde, aşkı ise Bjorn Andresen tarafından canlandırılıyor. 

Desire: The Short Films of Ohm

Her zaman tartışma yaratan bir tarza sahip olan Taylandlı fotoğrafçı Ohm Phanphiroj, bu antoloji ile bize sanatsal ve müstehcen gay kısa filmlerinden bir derleme sunuyor. 

Honey Glue

Beyin tümörü nedeniyle ölümünü bekleyen Morgan (Adriana Mather), cinsiyet kalıplarının dışındaki Jordan (Zach Villa) ile tanışıyor. Morgan’ın muhafazakar babası (Christopher Heyerdahl) ve Jordan’ın şüpheci annesine (Amanda Plummer) rağmen, ikili oldukça kaliteli zaman geçiriyor. Filmin nereye bağlandığını söylemeyelim, izleyin!

He Loves Me

Hermes Pittakos ve Sanuye Shoteka, ilişkileri dağılmakta olan bir gay çifti canlandırıyor. Başından sonuna sürükleyiciliğini koruyan film, gerçek bir aşk filmi. 

Pinsky

Rus kökenli bir Yahudi ve aynı zamanda bir lezbiyen olan Sophia (Rebecca Karpovsky), aynı gün içerisinde hem dedesini hem de kız arkadaşını kaybediyor. Büyükannesinin yanına taşındıktan sonra yakışıklı bir yahudi çocuk (Jacob Brandt) ile evlenmesi için baskı görüyor. Bu noktada işler karışıyor.

The Umbrella Academy

Gabriel Ba’nın yedi yetenekli genç hakkında yazdığı kitaptan bir uyarlama olan filmde karşımıza tanıdık bir isim, Ellen Page çıkıyor. 15 Şubat’ta vizyona giren yapımda, çocukları özel kılan detay hepsinin aynı gün doğmuş olması ve annelerinin bir gün önceye kadar hamile olmaması.

Çocuklar, Colm Feore tarafından canlandırılan bir milyarder tarafından yetiştiriliyor. 

Doom Patrol

Matt Bomer, dünya dışından bir yaratık tarafından kontrol edilen bir süper kahraman Larry Trainor’u canlandırıyor. İşin aslı daha detaylı bilgi derli toplu paylaşılmadı ve tek bildiğimiz yapımda gay bir karakterin yer alacağına dair dedikodular!

The Breaker Upperers

Otuzlarında bir biseksüel olan Mel (Madeleine Sami) ve yakın arkadaşı Jen (Jackie van Beek), cinsiyet farketmeksizin çiftleri birbirinden ayırıyor. Yeni Zelanda yapımı komedi dizisinde gülmekten kırılacaksınız! Yapım 15 Şubat itibariyle Netflix Yeni Zelanda’da gösterime girmiş bulunuyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin