Futbolcu Andre Gray’den Skandal Tweet! Eşcinseller Yanın! Ölün!

 Futbolcu Andre Gray’den Skandal Tweet! Eşcinseller Yanın! Ölün!
Digiqole ad

Futbolcu Andre Gray eşcinselleri yakmak üzerine attığı tweetlerle gündeme geldi

BURNLEY, ENGLAND - AUGUST 20: Andre Gray of Burnley celebrates scoring his sides second goal during the Premier League match between Burnley and Liverpool at Turf Moor on August 20, 2016 in Burnley, England. (Photo by Jan Kruger/Getty Images)

Premier Lig futbolcusu Andre Gray gaylerin “yakılması” gerektiğini öne süren tweeti sebebiyle Futbol Derneği ile karşı karşıya geldi.

2012 yılından itibaren homofobik tweetleriyle ortaya çıkan sonra, Burnely forvet oyuncusu Andre Gray, tweetine oldukça eleştiri aldı.

Gray, Bana mı öyle geliyor yoksa her yerde eşcinseller mi var? tweetini   #Yanın #Ölün #Benihastaediyor etiketleriyle paylaştı.

Futbolcu tweetini sildi ve “ben şimdi tamamen farklı bir kişiyim” diyerek paylaştığı mesajlarla özür diledi. Şu an kendisi homofobik davranışı için sıfır tolerans politikası yürüten FA ile karşı karşıya kaldı. Futbol Derneği, Burnley takımından Andre Gray’in 9 Ocak 2012 ile 11 Mart 2012 arasında yaptığı sosyal medya yorumlarının ele alınacağını söyledi.

FA E3 (1)’e göre cinsel yönelim veya cinsiyet, renk, ırka yönelik ırkçılığa karşı olan bir kural olduğu belirtiliyor ve Gray’in tweetlerinin bu kuralı ihlal edip etmediği incelenecek. Oyuncuya FA kurallarına göre 12,000 Euro para cezası ve iki maça çıkmama yasağı verilebilir.

Gray, ‘’Basında tweetlerim hakkında çıkan haberlere yanıt vermek istiyorum. Öncelikle attığım tweetlerle incittiğim herkesten özür diliyorum. Tweetleri 4 yıl önce ben tamamen farklı biriyken atmıştım, son 4 yılda değiştim ve olgunlaştım. Şükür ki sorumluluklarım ve yaşadıklarımla değiştim ve bambaşka biri oldum. Geçmişte yaptığım hatalar için pişmanım ama değişmek için büyük bir çaba harcadığımın bilinmesini istiyorum. Lütfen beni bu tweetlerle yargılamayın. Ben gerçekten homofobik değilim ve incittiğim herkesten özür dileyebilirim. Şükür ki ben geçmişteki adam değilim ve daha iyi bir insan olmak için her zaman çalışacağım.’’ Dedi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin