‘Vücut Boyamanın Birçok Kültürde Önemli Bir Yeri Var..’

 ‘Vücut Boyamanın Birçok Kültürde Önemli Bir Yeri Var..’
Digiqole ad

Sergi, modellerin (kadın, erkek, trans erkek, trans kadın ve drag queen) dışavurumcu portrelerinden oluşuyor. Sergide modelleri, onların psikolojik durumlarıyla ilgili bir şeyleri temsil eden farklı renk pigmentleriyle boyanmış şekilde görüyoruz.

Paul çalışması hakkında şunu söylüyor: “Vücut boyamanın birçok kültürde önemli bir yeri var ve temsil ettiği şeyler ruhsal arınmadan savaş hazırlığına kadar varan oldukça çeşitli amaçlar olabiliyor. Benim ‘Savaş Boyası’ serim de, kimliğin inşasını incelemek amacıyla bu zengin sembolizmin kullanılmasını sağlıyor. Bu tablolarda insan formu, kendi varlığının boyanmış bir nesnesi olan tuvale dönüşüyor. Gerçeklik ve soyutlama, öznelerin iç mücadelelerini daha somut hale getirmek için her parçanın sembolik temeli içinde mücadele ediyor. Pigment uygulaması modellerin psikolojik durumları hakkında fikir veriyor: Kendi kendilerine oluşturdukları ve gizlediklerinden daha fazlasını açığa çıkaran bir zırhın rengi. Figürü yeniden yorumlayıp inşa ederken amacım, anlık yüzeyselliğin ötesine ulaşan anlayışları davet etmek ve bireyin karmaşıklığını açığa çıkarmaktı”.

Sergi 3 Mart’ta Hindistan’da Evansville Sanat, Tarih ve Bilim Müzesi’nde sanatseverlerle buluşacak. 4 Mayıs’a kadar sürecek sergi, akşam 6’dan 8’e kadar ziyarete açık olacak.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin