Game of Thrones’a Renly ve Loras Eşcinsel Çifti Bilinçli Olarak Yerleştirilmiş!

 Game of Thrones’a Renly ve Loras Eşcinsel Çifti Bilinçli Olarak Yerleştirilmiş!
Digiqole ad

Games of Thrones’ta, Gethin Anthony Westeros kıtasında eşcinsel bir kralı, Renly Varatheon’u canlandırıyordu. Diziye göre, Westeros, kadınların ve eşcinsellerin sınıfsal olarak hor görüldüğü bir yer olarak tanımlanıyor. Kurgusal bir yer de olsa, böyle bir ortamda eşcinsel evliliklere karşı bir destek göstermeyi yansıtmak kolay değil. Ancak direk Anthony’nin bu konuda bir adım attığını ve ekranlarımızı daha ‘eşcinsel dostu’ bir Game of Thrones sunduğunu biliyor muydunuz?

Geçtiğimiz günlerde aktör Attitude dergisi ile bir röportaj gerçekleştirdi. Anthony Westeros dünyasında eşcinsel ilişkiler için daha olumlu bir görüntü oluşturulmasını direttiğini söyledi.

“Westeros çok korkunç bir dünya, bir çok politik olay ve şiddet gerçekleşiyor. Böyle bir ortamda etkili bir eşcinsel ilişkiyi oynadığımdan fazlasıyla mutluyum.”

“Bu ilişkiyi izleyene pozitif bir etki yaratabilmesi için özel bir çaba gösterdik. Ve şuan yarattığımız şeyle fazlasıyla gurur duyuyorum”

Dizide gösterilen eşcinsel ilişkiler, kitaptakine göre bir değişim. Çünkü Loras ve Renly arasında bir ilişkinin olduğundan kitapta bahsedilmiyor. Hatta Cercei, Margaery ve Loras’ın ensest bir ilişkinin içinde olduğunu iddia ediyor.

Görünüşe göre, o dönemde fazlasıyla gündeme gelen eşcinsellik ve eşcinsel evlilik konusuna dizinin yapımcıları ve senaristleri de el atmak istemiş olacak ki, kitapta yer alan bu belirsizliği, Loras ve Renly’nin sonu çok hoş bitmese de, güzel bir ilişki şeklinde izleyiciye yansıtabilmişler. Anthony’nin söylediğine göre bu şekilde yapımcılar ekranda LGBT dostu bir görüntü çizmek istemişler.

Anthony bir keresinde böyle bir dizide eşcinsel bir çift görebilmenin mutluluğunu ifade eden bir kişiden bir de mektup aldığını söylüyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Paylaşımlar
Paylaş1
Tweetle
Paylaş
Pin