Game Of Thrones’daki ’11’ LGBT Karakter

 Game Of Thrones’daki ’11’ LGBT Karakter
Digiqole ad

Westeros’un mistik topraklarında aradığınız her şey var. Ejderhalar, ak gezenler ve eşcinseller. HBO dizisinin dönüşüne özel olarak karşınızda Game Of Thrones’daki 11 LGBT karakter.

1. Yara Greyjoy

Kimlik: Lezbiyen

Demir tahta oturma şansı: Ümit verici. Ejderhaların Kraliçesi’ne yaptığı evlilik teklifi başarılı olmasa da, ilişkileri dar denizleri geçmek uğruna güçlenecek gibi duruyor.

2. Brienne of Tarth

Kimlik: Cinsiyet bağımsızlığı

Demir tahta oturma şansı: Herkesin gözdesi şövalyenin feminenliğe ilgisi olmadığı gibi demir tahta da ilgisi yok. Fakat kendisini tahtta görmekten çok mutlu olabilirdik.

3. Arya Stark

Kimlik: Cinsiyet bağımsızlığı / Trans

Demir tahta oturma şansı: Fiziksel olarak erkek ve kadın bedeni arasında geçiş yapabilme özelliği, intikam hırsı ile genç Stark, Kraliçe Cersei’yi alaşağı edebilecek ve Westeros’u yönetebilecek nadir kişilerden.

4. Daenerys Targaryen

Kimlik: Biseksüel

Demir tahta oturma şansı: Güçlü ordusu ve Kraliçe Yara ile flörtüyle, Meereen’in yanmamış Kraliçesi Khaleesi, Andals’ın Kraliçesi ve Targaryen Ailesi’nin Başı zincirleri ve kalpleri kırıyor. Bu sezonda Yara ile birlikte demir tahtı ele geçirecekleri söyleniyor.

5. Oberyn Martell

Kimlik: Biseksüel

Demir tahta oturma şansı: Sıfır. Dağ onun suratını patlattığında korkunç bir sona kavuştu.

6. Renly Baratheon

Kimlik: Gay

Demir tahta oturma şansı: Yeni doğmuş bir gölge tarafından öldürüldüğünden beri sıfır.

7. Hodor

Kimlik: Aseksüel

Demir tahta oturma şansı: Kapıyı gereğinden fazla tuttu. Ek bilgi: Hodor’u oynayan oyuncu Kristian Nairn eşcinsel.

8. Ellaria Sand

Kimlik: Biseksüel

Demir tahta oturma şansı: Dorne’un kontrolünü eline almasına rağmen, Jamie ve Cersei’nin çocuklarını öldürdükten sonra şansını kaybetti.

9. Loras Tyrell

Kimlik: Gay

Demir tahta oturma şansı: Kral’ın topraklarında parçalara ayrıldıktan sonra, bu zulme uğrayan karakter tahta ancak bir hayalet olarak dönebilir.

10. Lord Varys

Kimlik: Aseksüel

Demir tahta oturma şansı: Büyük ihtimalle. Her evdeki gözleri, kulakları ile tüm sırları bilen, entrikanın kralı, sırları kendi yararına kullanan kişi. Kendisi ne erkeklerin ne de kadınların kendini kandırabileceğini söylüyor.

11. Olyvar

Kimlik: Gay

Demir tahta oturma şansı: Serçe Parmak’ın seks işçisi ve ajanı olan Olyvar, Loras Tyrell ve Martell ile hatırı sayılır bağlantılara sahip. Kendisi hayatta mı, öldü mü yoksa ikisinin arasında bir yerde mi bilinmiyor.

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin