Eşcinsel Çift ‘Aykırı Davranışlar’ Bahanesiyle Kırbaçlandı!

 Eşcinsel Çift ‘Aykırı Davranışlar’ Bahanesiyle Kırbaçlandı!
Digiqole ad

Hükümetin bu gibi barbar cezalara devam edilemeyeceğine dair vermiş olduğu sözlere rağmen, iki Endonezyalı eşcinsel erkek, hakaretler eşliğinde uluorta kırbaçlandı.

Ülkede şeriat ile yönetilen tek bölge olan Aceh’te, bir caminin dışında 15 kişi ‘aykırı’ davranışları nedeniyle cezaya çarptırıldı.

Bu yılın başında kimliği tespit edilememiş bir çift, güzellik salonundan eşcinsel oldukları gerekçesi ile yaka paça çıkartılmıştı. Ülkede eşcinsel erkeklere yönelik yoğun bir tepki var ve hükümet de buna göz yumuyor.

Cakarta polisi, özellikle eşcinsel erkekler arasında popülerliğe sahip bir saunaya 2017 yılında farklı zamanlarda baskınlar düzenlemiş, Endonezya’nın pornografi yasalarını çiğnedikleri gerekçesi ile toplamda 191 kişiyi gözaltına almıştı.

Mayıs 2017’de bir çiftin ahlak bekçileri tarafından çekilmiş olan videoları internete yüklenmiş, bunun takibinde de toplum önünde 85 kırbaçlık cezaya çarptırılmışlardı.  

Halktan gelen tepkilerden sonra Aceh yetkilileri cezaların kamuya açık alanda uygulanmasına son vereceğini açıklamıştı.

Geçtiğimiz Şubat ayında, polisler trans kadınlar arasında popüler olan bir güzellik salonunu basmış, kadınların saçlarını kazımış ve ‘erkek seslerini duyana kadar koşmaya’ zorlamıştı.

12 Mart’ta ahlak bekçileri Aceh’in başkentinde bulunan Band Aceh güzellik salonunu basmış ve bir erkek ile bir trans kadını tutuklanmıştı. Gerekçe olarak salonda prezervatif ve para bulunması gösterilmiş, bu bilgiler fuhuşa delil olarak sayılmıştı. 

29 Mart’ta yine ahlak bekçileri tarafından bir öğrenci evi basılmış ve polis tarafından evde bulunan cep telefonlarına, prezervatiflere ve yataklara el konulmuştu.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

24 Paylaşımlar
Paylaş24
Tweetle
Paylaş
Pin