Gay Erkeklerin Yeni Bir İlişkide Boğuştukları 7 Sorun

 Gay Erkeklerin Yeni Bir İlişkide Boğuştukları 7 Sorun
Digiqole ad

İlişkileri olması gerektiğinden daha karmaşık yapmayalım.

İlişkilerin zorlu olduğunu, iletişim, fedakarlık vs. vs. gerektirdiğini söylememize gerek yok. Bunu zaten defalarca duydunuz. Bu yazının amacı, sadece, yeni bir ilişkiye başlarken farkında olmadığınız konulara dikkat çekmek. Bu sayede, boğuştuğunuz sorunların üstesinden gelmeyi deneyebilir ve bu sorunlarla baş etmenin en iyi yollarını öğrenebilirsiniz (çünkü günün sonunda kendinizi en iyi siz tanırsınız).

İşte, gay erkeklerin yeni bir ilişkiye başlarken mücadele etmesi gereken 7 şey. (Bazıları gaylere özgüyken, diğerleri herkes için geçerli, ama tabii ki, gayler için de.)

 Tanışma Uygulamalarını Bırakmak

o-SMARTPHONE-facebook

Gay erkekler için tanışma uygulamalarının bir bağımlılık olduğunu savunabiliriz. Kabul edelim, özellikle de yeni bir ilişkiye başladığınızda tanışma uygulamasında ne kadar zaman geçirmeniz ve geçirmemeniz gerektiğini bilmek çok zor. Bir bakıma, elinizdeki tüm yumurtaları bir sepete doldurmak istemiyorsunuz, ama diğer yandan, o adama bir şans vermek istiyorsunuz. Bu yüzden bizce o uygulamadan olabildiğince erken kurtulmak en iyisi.

Yedek kulübesinde tuttuğunuz erkekleri bırakmak

maxresdefault

Yedek kulübesinde tutmak, bilmeyenler için, bir adamla aradaki bağları tamamen koparmayıp belli aralıkla mesajlaşarak onu arka cebinde tutmak demek. Sevgili olmak istemediğinizi biliyorsunuz, hatta sarhoşken ya da kolay bir kaçamak istediğinizde mesaj attığınız ilk ya da ikinci kişi bile değil. Ama onun orada olduğunu biliyorsunuz ve onu aradığınızda bu fırsata balıklama atlayacağını biliyorsunuz. Bir, bunu yapmayın çünkü zaten yapmamalısınız. İki, birisiyle ciddi bir ilişkiye başladığınızda bu erkekleri etrafınızda tutmayın. Tekrarlıyoruz, içinde bulunduğunuz ilişkiye gerçek bir şans verin.

Nerede olduğunuzu bilmek (Diğer bir deyişle aynı yerde olmak)

219

Yürünmesi gereken bu yol şaşırtıcı şekilde güç. Bir iki kere görüştükten sonra size “Şimdi biz neyiz?” diye soranlar olur ve içinizden şöyle geçirebilirsiniz, “Bu ne şimdi? Hiçbir fikrim yok, seninle daha yeni tanıştım. Biraz zaman ver istersen?”. Ama bunun tam tersi de olabilir, yani aylarca görüşüldükten sonra, ne siz ne de o, ne istediğinizi, ilişkiden ne beklediğinizi ve uzun vadede bunun sürüp sürmeyeceğini gündeme getirmiyor olabilirsiniz. Öyleyse konuşmak için biraz bekleyin, ama sonra, evet, konuşsanız iyi olur. Hatta bu konuşma sadece şunu içerse bile olur, “Ne yapıyorsak öyle devam edelim. Etiket koymaya ya da bir şeyleri tanımlamaya gerek yok.” Bu YİNE DE iyi bir konuşma, ikiniz de aynı sayfada olduğunuz sürece.

Fazla incelemeden incelemek

bigstock-Black-Man-Looking-Through-A-Ma-37502563-c-r

Cool olun, ama aynı zamanda, kuşatın. Ne olup bittiği hakkında düşünün, ama kendinizi tüketmeyin. Bunun nasıl olacağını hakkında bir fikrimiz bile yok, o yüzden bol şanslar.

Eskilerle aranıza sınır koymak

0627_SoloishExSS

Gay erkekler genelde eski erkek arkadaşlarıyla arkadaş kalıyor. Hatta bazen en iyi arkadaş oluyorlar. Çoğumuz buna takılmıyoruz. Ama bazılarımız için sorun olabilir. Bu yüzden eski sevgilileriniz ile aranıza bazı sınırlar koyabilir veya eski sevgililere ilişkin beklentileri yeni partnerinizle konuşabilirsiniz.

Seks

PolyTubBigger1

Başlangıçta seks çoğu zaman harikadır. Çok ateşlidir ve defalarca olur. Ama bazen, yeni heyecan çabuk geçer. Bazı erkekler için, aylar sürebilir. Bazıları için bir ya da iki hafta sürebilir. Kendinizi biliyorsunuz, eğer siz de farklı kişilerle birlikte olmaya ihtiyaç duyan o erkeklerdenseniz, o zaman kendinizi kötü hissedip onu aldatmak yerine, belki de açık bir ilişkide olmayı konuşmanız gerekebilir.

Eylemlerle sözleri ayırt etmek

eat0

Hepimiz ilişkinin başında çok şey söylüyoruz. Tam anlamıyla %100 kendimiz olmadığımız bir imaj çizme girişiminde bulunabiliyoruz. Bu yüzden, insanların nasıl davrandığına dikkat edin ve söylediklerini illaki dinlemeyin. Ayrıca şaşıracaksınız, insanlar yalan söyleyebiliyor. Her zaman iyi niyetle olmayabiliyor. Mesela, sürekli vakit geçirmek istediğini söylüyorsa, ama sürekli meşgulse ve görüşmek için hiç çaba harcamıyorsa, belki de sizi görmek istemiyordur. Olgun bir yetişkin olmak ve aradaki bağı koparmak yerine, belki de sizin zamanla onun peşinden koşmaktan yorulacağınızı umuyordur. Görüşmek istediğini söylediği için gerçekten böyle istediğini düşünmeyin. Bazen bunun gerçek bir ayrılıktan daha iyi olduğunu düşünüyorlar. Bu yüzden onu söylediklerine göre değil, yaptıklarına göre kararınızı verin.

İlişkilerinizde iyi şanslar. Biliyoruz hiç kolay değil.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

47 Paylaşımlar
Paylaş47
Tweetle
Paylaş
Pin