fbpx   .  

Gay İmam, LGBT Dostu Cami Açmayı Planlıyor!

Eşcinsel bir imam, LGBT’lere uygun bir cami açmayı planladığını açıkladı.

Nur Warsame, 2010 yılında açıldı ve şimdi bu hoşgörü camisini Melbourne’de açmayı planlıyor.

 
Nur Warsame

ABC’ye konuşan Somalili imam, Müslüman gençlerden “yardım çığlığı” işittikten sonra LGBT halkını ağırlayacak bir cami açmaya karar verdiğini açıkladı.

 

İmam, cinsiyetlerinden veya cinsel yönelimlerinden dolayı ailelerinden ve toplumlarından dışlanan pek çok genç Müslüman için bir sığınma yeri olarak görev yapacak camiyi inşa etmek için bir dizi hayırseverle yakın işbirliği içerisinde çalışıyor.

Warsame daha önce, tek yatak odalı bir evde, gidecek başka yerleri olmayan ve kalacak yere ihtiyacı olan gençleri ağırlıyordu.

“Tek odalı bir evimde yedi kişi kalıyorduk, çünkü onlar için bu ölüm kalım meselesiydi. Gençlerimizin ihtiyaç duyduğu en önemli unsurlardan biri güvenli, ekonomik konut.”

Warsame, ailelerine açılmaya henüz hazır olmayan gay Müslümanlar için gizli gruplar kuruyor.

The Feed’e göre, Avustralya’daki Müslümanların çoğunluğu hala LGBT’yi kabul etmiyor.

Gay imam, dininden dolayı gay olması gerçeğini gizleyerek bir kadınla evlendi. O, açılmanın “zorlu bir yolculuk” olduğunu söyledi.

“Korunması gereken ailenin ismi, topluluğun adı var. İnsanların Müslüman dünyasında veya İslam toplumlarında açılmasının zor olması, kayıpların çok yüksek olması, risklerin çok büyük olması, yani hayatınız için bir tehlike olduğu anlamına geliyor çünkü İslam’daki muhafazakar düşünce okulunun isteği homoseksüelliğin yok edilmesi.”

“Genç LGBT Müslümanların hayatını kolaylaştırmak istiyorum.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.