Dünya Haberler

Eşcinsel Olduğu İçin Evden Atılan 18 Yaşındaki Gençten Muhteşem Başarı!

GMag
Yazar: GMag

Ailesi tarafından eşcinsel olduğu için evden atılan genç, yaşıtlarına kıyasla sergilediği üstün başarısı ile ön plana çıkıyor.

18 yaşındaki Seth Owen, muhafazakar ailesi tarafından eşcinsel olması nedeniyle önce kiliseye gitmesi ve anti-LGBT bir kafa yapısına girmesi için zorlandı, son noktada da evden atıldı. Fakat bu hayatına devam etmesine engel olmadı. 

Jacksonville’deki lisesinde üstün bir başarı gösteren Owen, bugünlerde Georgetown Üniversitesine gidebilmek için kaynak arıyor.

Eski bir öğretmeninin yardımı ile kampanya başlatan Owen, şimdiye dek 25,000 dolar topladı. Fakat en az 77,000 dolara daha ihtiyacı var.

Jane Martin, Owen’ın eski öğretmeni, Seth için, “Biyoloji öğretmeniydim ve lise yılları boyunca yanında yer aldım. Düğünümde yüzüğü getiren de O’ydu.”  ifadelerini kullandı.

Kampanya açıklamasından dikkat çeken bazı ifadeler ise şöyle:

“Geçtiğimiz ay sahnede ödül üstüne ödül alışını izlerken göğsüm kabardı. Bu kampanyayı ona yardım etmek için başlatıyorum.”

“Geçtiğimiz yıl, başarısız bir dönüşüm terapisi teşebbüsünden sonra, ailesi Seth’e rest çekti…”

“… ya olduğu kişiden ve cinsel kimliğinden vazgeçecekti, ya da evden gidecekti.”

“Seth akıl sağlığı ve güvenliğini korumak için ikinci seçeneği tercih etti ve bugünlerde arkadaşlarının yanında kalıyor. Geçimini sağlamak için de çalışmaya devam ediyor.”

“Ailesi Seth’e cinsel yönelimi nedeniyle destek göstermemeyi tercih ediyor.”

“Bütün bunlar olurken, Seth çalışmayı hiç bir zaman aksatmadı ve sınıfını birincilikle bitirdi.”

“Seth, aile desteği şartı ile burslu olarak Georgetown’a kabul edildi fakat durumunu anlatınca Georgetown burs vermekten vazgeçti.”

“Alanında uzman kişilerden aldığı raporlar ve belgelerle başvurmuş olmasına rağmen, Georgetown geri adım atmıyor ve Seth ilk senesi için 20,000 dolara ihtiyaç duyuyor.”

Görünen o ki, Owen ilk senesini cömert ve düşünceli bağışçıları sayesinde okuyacak.

Yorum Yaz

0 Paylaşımlar
+1
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin