Gay Olimpiyat Yüzücüsü Gazeteci Yüzünden Ağladı

 Gay Olimpiyat Yüzücüsü Gazeteci Yüzünden Ağladı

LONDON – JULY 22: Amini Fonua, a swimmer from Tonga, sunbathes at the Athletes’ Village at the Olympic Park, Sunday, July 22, 2012, in London. (Photo by Jae C. Hong – Pool /Getty Images)

Digiqole ad

Tonga’nın gay Olimpiyat yüzücüsü Grindr üzerinden eşcinsellerle dalga geçen gazeteci yüzünden gözyaşlarını tutamadı

Sonlarda bitiren tongalı atlet gazetecilere olimpiyatların yapıldığı yerde trolledi.

The Daily Beast gazetesinde evli ve eşcinsel olmayan Nico Hines ‘’Olimpiyat köyünde bir saat içinde tarafından 3 kez Grindr üzerinden buluşma teklifi aldım.’’ başlıklı bir makale yayınlandı.

Hines’ın yazısında Olimpiyat sırasında Grindr üzerinden buluşmaların ayarlandığını ve seks partilerinin düzenlendiğini iddia etti.

O bu açıklamasıyla tüm atletleri zan altında bırakmış oldu. Makalede çoğu sporcusunun Grindr üzerinden sevişmek için birilerini aradığını iddia etti.

Bu durum Tongalı Eşcinsel Olimpiyat atlet Amini Fonua’yı oldukça üzdü.

‘’Bir açık eşcinsel atlet olarak bunun homofobik bir tutum olduğunu söyleyebilirim, The Daily Beast bu durumdan utanmalı.’’ şeklinde tweet attı.

‘’Düşünsenize, kendinizi güvende hissedip, kendiniz gibi davranıyorsunuz ve tüm bunları bir şaka olarak gören, eşcinsel olmayan biri tarafından kandırılıyorsunuz?’’

‘’Hiçbir eşcinsel olmayan insan bunun nasıl acı verdiğini bilmeyecek… Bu benim gerçekten içten ağlamama sebep oluyor.’’

‘’Eşcinsel olmak Tonga’da hala yasal değil ama ben tüm dünyanın önünde durmak için yeterince güçlüyüm, sadece kişilerin değil tüm dünyanın! Buna saygı duyun.’’

Instagram’da The Daily Beast’i etiketleyip poposunu açıp döndüğü fotoğrafını paylaşarak ‘’Grindr’da ne aradığını bilmiyorum (Orada olmam için hiçbir sebep göremiyorum) ama burada ihtişamlı bir şey var.’’ yazıp paylaştı.

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin