Gay Oyuncuları Hedefleyen En Sıradışı Video Oyunu: To Trust an Incubus

 Gay Oyuncuları Hedefleyen En Sıradışı Video Oyunu: To Trust an Incubus
Digiqole ad

“Kenta Tanimoto Japonya’nın boyutlararası enstitüsüne katıldığında, bir kobay olacağından haberdar değildi. Enstitüye farklı boyutlardan gelen erkek seks şeytanları sadece biriyle bağ kurduklarında konuşuyorlar ve o biri de Kenta.”

Bu ifadeler, “To Trust an Incubus” adlı oyunun senaryosundan. 

Oyunda 3 ay boyunca karantinada tutulan baş karakter Kenta, bir ya da birden fazla erkek seks şeytanını kendine bağlamaya çalışıyor. Fakat bu şeytanlar seksi oldukları kadar ölümcül ve Kenta ince bir ipin üstünde yürüyor.

“To Trust an Incubus” spesifik olarak gay oyuncuları hedefleyen en güncel ve en sıradışı video oyunu. Bundan önceki Dream Daddy ve Coming Out gibi yapımlarda ise oyuncular başka erkekleri (insan olanları) baştan çıkarmaya çalışıyordu. 

Tüm bu senaryo kulağa basit geliyorsa, güzel. Çünkü amaçlananda bu. Japon kültüründe “oğlan oğlana” medyayı nitelemek için kullanılan Yaoi ve “cinsel romantizm” için kullanılan Bara terimlerinin kesişiminde yer alan oyun, bu iki ekseni sentezliyor. 

Romantize cinsellik dediysek de, To Trust an Incubus oldukça açık ve agresif görüntüler barındıran bir oyun. Oyunun ücretsiz versiyonunda oyuncuların kritik bölgeleri sansürlense de, genel hareketler ve inlemeler açık bir şekilde seçiliyor.

Böyle garip ve fazla cinselleştirilmiş gay karakterlerin, bazı kesimler tarafından tepki çekeceği düşünülüyor. Yine de böylesi bir yaratıcılık, her tarafından “prens prensesi kurtarır” temalı oyundan geçilmediği günümüzde anlaşılabilir duruyor. 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

21 Paylaşımlar
Paylaş21
Tweetle
Paylaş
Pin