Gay Topluluğunda Yeni Bir Cinsel Taciz Trendi Yükselişe Geçti!

 Gay Topluluğunda Yeni Bir Cinsel Taciz Trendi Yükselişe Geçti!
Digiqole ad

“Stealthing” diye adlandırılan gizli saklı yapılan bir suç, suçlunun seks sırasında karşı tarafın izni olmadan prezervatifini çıkardığı, cinsel tacizin rahatsız edici, yeni bir formu.

Geçtiğimiz haftalarda bazı kişiler, erkek dominantlığının “sembolü” olarak görülen saldırının mağduru olduklarını söylediler.

Yasaları çiğneyen bu trend, Columbia Journal of Gender and Law’da (Cinsiyet ve Hukuk Dergisi) açıklandı ve sadece cinsel taciz olarak değil, aynı zaman cinsiyete dayalı bir şiddet eylemi olarak tanımlandı.

Bu suç direkt kadınları hedef alsa da, aynı zaman gay erkekleri de etkiliyor. Çünkü bu trend LGBT topluluğunda da oldukça yaygın.

Amerika’dan, isminin gizli kalmasını isteyen eşcinsel bir erkek, bu tacize defalarca maruz kaldığını anlattı.

Kendini sadece Adam olarak tanıtan, Connecticut’lı adam, “birçok bulaşıcı hastalık” atlattığı için gay topluluğu içinde bu konuda farkındalığı arttırmak istiyor.

Mirror’a konuşan Adam; “Eğer bu heteroseksüel topluluğun içinde yaygınsa, size söylüyorum homoseksüel topluluğun içinde de yükselişte.” diye anlattı.

Adam, bu tarz bir tacizi yakın zamanda yaşamadığını, ama geçmişte yaşamak zorunda kaldığını açıkladı.

“Bununla ilgili sıfır endişesi olan, on yılı aşkın bir süredir tek eşli bir ilişkide olan gay bir erkek olarak, sadece geçmiş yıllarımı referans gösterebilirim.” dedi.

“Gay yaşam biçiminde insanlar asla kuralları/pozisyonları konuşmaz. En temel üçüne odaklanalım: aktif, pasif ve çok yönlü. Evet, birkaç tane daha var.”

Adam, prezervatifi her zaman göremeyeceğiniz için, başkalarının ellerine “hayatını teslim etmek” gibi hissettirdiğini söyledi.

“Gözünüzün sürekli prezervatifin üzerinde olması, iki erkek için çok da kolay değil.” dedi.

“Hayatımı ellerine teslim edebileceğim birisiyle buluştuğumda nasıl ödümün koptuğunu anlatamam.

“Diğer kişinin prezervatifi çıkarmaya çalışmasından şüphelendiğim ya da çıkarırken yakaladığım birden çok zaman olmuştur.” diye ekledi.

Adam, “sözlerinin belki bir hayatı kurtarabileceğini” umut ediyor, çünkü bazı arkadaşları da buna benzer şeyler yaşamışlar, ama doğru terimin ne olduğunu bilmiyorlarmış.

“Şimdi buna bir ad verildi ama bizim gençliğe ulaşmamış ve bilgileri dışında arkalarında ne olup bittiği konusunda onlara tavsiye vermeliyiz.” diye vurgu yaptı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

45 Paylaşımlar
Paylaş45
Tweetle
Paylaş
Pin