FDA, HIV ile Savaşmak İçin İlk İki-İlaç Rejimini Onayladı!

 FDA, HIV ile Savaşmak İçin İlk İki-İlaç Rejimini Onayladı!

This picture taken on December 7, 2016 shows a nurse holding a vial containing blood from an individual that will be sent for HIV testing at the LoveYourself Anglo Center in Manila. HIV infections among men having sex with men in the Philippines have surged 10-fold in five years, with authorities largely ignoring the problem, Human Rights Watch said in a report released on December 8. / AFP PHOTO / NOEL CELIS AND Noel CELIS (Photo credit should read NOEL CELIS/AFP/Getty Images)

Digiqole ad

HIV’i tedavi etmek için tasarlanan dünyanın ilk iki-ilaç rejimi Birleşik Devletler Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından onaylandı.

Juluca, dolategravir ve rilpivirine kombine eden günlük bir tablettir ve virüsle mücadele etmeye yardımcı olmak için onaylanmış iki ilaçtır.

Hap, standart tedavisinin bir parçası olarak üç veya daha fazla ilaç almak zorunda kalan hastalar için yan etkileri hafifletiyor, ancak virüsü şu anda en az altı ay stabil bir rejimle bastırılan HIV-1 enfeksiyonlu hastalar tarafından kullanılabilir.

Juluca

FDA, Juluca’dan GlaxoSmithKline Plc’nin ViiV Healthcare’e onay verdi ve şirketi iki ilaçlı kombinasyon başlatma yarışında Gilead Sciences’tan önde tuttu.

Her iki ilaç üreticisi önümüzdeki birkaç yıl içinde birkaç yeni tedavi rejimi başlatmayı umuyor ve FDA Şubat ayına kadar Gilead’le rekabet eden iki ilaç kombinasyonuna karar verecek.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin