God’s Own Country’nin Yıldızı Josh O’Connor: ‘Geçmişte Johnny Tipinde İnsanlarla Birlikte Oldum’

 God’s Own Country’nin Yıldızı Josh O’Connor: ‘Geçmişte Johnny Tipinde İnsanlarla Birlikte Oldum’
Digiqole ad

Ödül kazanan eşcinsel filmi God’s Own Country, Blu-Ray ve DVD’ye çıkarken, filmin çıkış yakalayan yıldızı Josh O’Connor, BAFTA’nın Yükselen Yıldız ödülüne aday olmasından, duşta şarkı söylemeye kadar açıklamalarda bulundu.

God’s Own Country eleştirmenlerden ve izleyicilerden tam not aldı. Tecrübeye geri dönüp baktığında film hayatını nasıl değiştirdi?

“Hayatımı çok değiştirdiğinden emin değilim. Elbette aldığımız geri dönüş muhteşemdi ve hayal ettiklerimin çok ötesindeydi ama hayatımı yaşayışım çok da değişmedi. Çalıştığım bütün işlerde ama özellikle de God’s Own Country’de gördüm ki karakterden size bir şeyler kalıyor. 

Johnny Saxby karakterinden çok etkilendim ve onu çok önemsiyorum. Önceden Johnny gibi duygusal olarak anlaşılmaz, sevemeyen kişilerle birlikte olmuştum ve Johnny’yi oynarken o kişilere karşı bir anlayış ve empati geliştirerek biraz huzur buldum.”

Sen ve Alec, film çıktığından beri filmle beraber dünyanın dört bir yanına gittiniz? Artık birbirinizden bıktınız mı yoksa hala arkadaş mısınız?

“Birbirimizden bıkmadık… Sanmıyorum! Francis’le (filmin yönetmeni) de çok yakın bir ilişkimiz var. Filmi yaptığımız sırada arkadaşlığımızın güçlendiğini hissediyorum. Çekimlerden önce kimyamızı görmek için bir okuma yapmıştık ve Alec tabii ki harikaydı. O günden sonra aramıza biraz mesafe koymaya karar verdik çünkü aramızdaki mesafenin ekranda ilk bir araya geldiğimizde ortaya çıkmasını istiyorduk. 

Bu Johnny’nin Alec’in karakterine karşı hissettiği düşmanlığı korumamıza yaradı. Ancak aynı zamanda ekranda olduğu gibi arkadaşlığımızın da gelişmesine katkı sağladı.. Tabii daha az çukur ve çukur makarnasıyla!”

Filmdeki rolünle BAFTA Yükselen Yıldız ödülüne aday gösterildin. Ne düşünüyorsun?

“Bunu ifade etmenin zor olduğunu söylemeliyim. Dürüstçe söyleyebilirim ki hayatım boyunca BAFTA’ya aday gösterilmeyi bırakın, katılmayı bile hayal edememiştim. Gerçekten onur duyuyorum.”

Bu insanların oylarıyla sahibini belirledikleri tek BAFTA ödülü peki insanlar nasıl dahil oluyor?

“Evet, harika bir şey. 2 yıl önce NTA ödüllerinde uzun aday listesini kısaltmak için bir oylama yapmışlardı. Noel için buraya döndüğümde annemin ‘Ama bebeğim o çok yakışıklı’ diyerek benim yerime Cillian Murphy’ye oy verdiğini öğrendim. Yani eğer annemin aksine bana oy vermek isterseniz bu linki takip etmeniz yeterli olacak.”

Duyduğumuza göre Les Misérables’ın TV dizisinde Marius rolünü canlandıracaksın. Çoğu kişi Les Mis’i bir müzikal olarak biliyor. Bu versiyonda şarkı söyleyecek misin?

“Diziyi izleyecek herkesin şansına şarkı söylemeyeceğimi onaylayabilirim. Sabahları duşta şarkı söylemeye bayılıyorum ama bence şarkı söyleyişim orayla sınırlı kalmalı.”

En son filmde Marius, Eddie Redmayne tarafından canlandırılmıştı. Onun yerini doldurmak zor mu olacak?

“Evet, elbette. Eddie Redmayne’in o filmde olağanüstü olduğunu düşünüyorum. Bana kalırsa, bu adaptasyonun işe yaramasının tek yolu, sinema ve tiyatro prodüksiyonlarında yapılandan farklı bir şey yapmak. Yani, Eddie’nin performansına bayılıyor olsam da onun yaptığını tekrarlamaya çalışmayacağım.”

Görünüşe göre yakışıklı suratını Loewe’in yeni erkek giyim koleksiyonunda göreceğiz. Bu iş nasıl oldu?

“Anladığıma göre Loewe’in kreatif direktörü Jonathan Anderson, yazın God’s Own Country’yi izlemiş ve yeni bir kampanya yapmaya karar vermiş.. bu kadar basitmiş. Bir süredir onun hayranıydım, çok heyecanlandım ve şimdiye kadar çalışmalar harikaydı. Stephen Meisel ve Duane Michals gibi idollerimle çalışıyor olduğum için bazen kendimi çimdiklemem gerekiyor. Üstüme giydirdikleri harika şeylerden bahsetmiyorum bile!”

2018 için sırada başka neler var? Seni yakınlarda çamur içinde yuvarlanırken görecek miyiz?

“Yazın çıkacak birkaç film var ama ne yazık ki hepsi çok gizli. Ancak hepsi de idollerimle birlikte çalıştığım heyecan verici projeler. Çamurda yuvarlanmaya gelince, korkarım zaman buldukça yaptığım bir hobi olarak kalacak.”

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

30 Paylaşımlar
Paylaş30
Tweetle
Paylaş
Pin