fbpx   .  

Grinin 50 Tonu’nda Bir Nükhet Duru Şarkısı

Türkiye’de geçtiğimiz hafta vizyona giren ‘Grinin 50 Tonu’nu izleyenler bir sürprizle karşılaştılar. Filmdeki sahnelerden birinde The Weeknd‘in Often şarkısı çalıyordu. Şarkıdaki dikkat çeken sürpriz ise altyapısında Nükhet Duru’nun ‘Ben Sana Vurgunum’ şarkısının çalınması oldu. Nükhet Duru’nun eski plak kaydındaki sesi dijital ortamda deforme edilerek, şarkının 15. saniyesinde izleyiciyle buluştu. İlk anda fark edilmeyen ‘Ben yine sana vurgun’ sözleri dikkat edildiğinde anlaşılıyor.

‘Grinin 50 Tonu’ filminin müziklerine imza atan Kanadalı trip hop prodüktörü The Weeknd, özellikle son dönemlerde sıkı bir hayran kitlesine ulaştı. Often şarkısı ise Youtube’da 30 milyon izlenmeyle rekor kırdı.

 

Konuyla ilgili ulaştığımız Nükhet Duru, sorularımıza şöyle cevap verdi:

Sadece Youtube’da 30 milyon dinlenen bir şarkıda kendinizi duymak şaşırttı mı?

 

Elbette sadece sesimden etkilenerek bir R&B bestecisinin şarkı yapması mutluluk verici. The Weeknd, internet sitemde beni keşfetmiş ve bütün şarkılarımı sevmiş. Özellikle ‘Ben sana vurgunum’u erotik bir tınısı olduğu için çok uygun bulmuş.

Şarkı piyasa çıkmadan önce sizinle bağlantı kurdular mı? Yoksa siz de herkesle birlikte piyasa çıkınca mı öğrendiniz?

Bizimle iletişim kurdular, şarkının kullanımı için izin de aldılar. Ayrıca albümde ‘Nükhet Duru’ ismine de yer veriliyor. Kendisiyle henüz tanışmadık ama ilk fırsatta bir araya geleceğiz.

Telif aldınız mı?

Dünya standartları çerçevesinde bir ödemede bulundular. Ayrıca bestenin sahibi Ali Kocatepe için de aynı şekilde görevlerini yaptılar.

Sesinizin deforme edilmesi sizi rahatsız etti mi?

Açıkçası beni rahatsız etmedi. Çünkü prodüktörün bir hayali vardı ve bunu gerçekleştirmek, o hayale daha da erotizm katmak adına böyle bir karar alınmış.

Kaynak: Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.