fbpx   .  

Gül Gibi Uyuyan Yılanı Uyandırdın

Gülşen merakla beklenen yeni albümü BANGIR BANGIR‘ı iki gün önce sevenleriyle buluşturdu. Hem klibi hem de yeni imajı tartışmalara yol açan albümü gelin beraber bir inceleyelim. Albümde 10 sıfır kilometre şarkı var ve hepsinin sözü ve müziği Gülşen‘e ait. Düzenlemelerde ise uzun süredir birlikte çalıştığı Ozan Çolakoğlu imzasını görüyoruz.

Çıkış parçası olarak albümün lokomotifi olan Bangır Bangır seçilmiş ve iki günde 500 bin izlenen klibiyse Küba sokaklarında çekilmiş. Gülşen’i diğer rakiplerinden ayıran en önemli özelliği de kendine has bir üslûbu ve tarzı olması. Bunu hemen hemen her albümünde görüyoruz. Şarkılarını kendi yapan biri olarak, imaj çalışmasından tutun da kliplerinin çekimlerine kadar herşeyle birebir kendi ilgileniyor. Metin Arolat’ın çektiği renkli görüntülere sahip yeni klibi için ise bizzat bir ay önce Küba’ya gidip mekan baktığı biliniyor. Frida Kahlo‘dan esinlenilen yeni imajıyla da “Madonna, Lady Gaga gibi sanatçıları kopya etmektense en azından felsefesi olan kadınlardan ilham alırım” der gibi çıkıyor karşımıza. Çekimleri 3 gün süren klibin çekimi için 300 bin lira harcayan ve dansçı seçiminden kast oluşturmaya, stylingden mekan seçimine kadar Gülşen’in başrolde olduğu bir klibi izliyoruz. Sadece şarkılarım yeter demektense görselliğine ve duruşuna da önem veren Gülşen gönlümüzde bir kez daha taht kuruyor.

Son yıllarda herkesin beste almak için kapısında yattığı Gülşen adete hit makinası gibi çalışıyor. Beste verdiği herkesi adeta parlatıyor ve verdiği şarkılar haftalarca zirveden inmiyor. Murat Dalkılıç, Mustafa Sandal, Ajda Pekkan ve Murat Boz için yaptığı şarkılar da bunun son örnekleri. Hal böyle olunca da kendi albümü merakla beklenir oldu. Albümlerin satılmadığı ve herkesin dijital platformda tek şarkılık single’lar çıkardığı bir dönemde hepsi birbirinden iddialı 10 şarkıyla geldi Gülşen.

 

Dile dolanan nakaratlarıyla bizi coşturan hareketli parçalarının yanında bizi derinden etkileyecek slowlarda bu albümde var tabii ki. Can Yeleği ve En Güzel Yanlışım bunların en öne çıkanları. Özellikle de düzenlemelerinde ud nağmelerinin duyulduğu En Güzel Yanlışım‘a dikkat.

Gülşen Feat Ozan Çolakoğlu olarak sunulan Büyük Hatırın Var ise diğer iddialı parçalardan birisi hem elektronik alt yapısı ve iddialı sözleriyle bütün yaz bizi coşturacak şarkılardan.

 

Hadi biraz da eğlenelim dediğimizde de Parti Kur Oy Vereyim yetişiyor imdadımıza. Kısacası hiç bir şarkıyı es geçmeden dinleyeceğiniz dolu dolu 10 şarkıdan oluşan harika bir yaz albümüyle geldi Gülşen. Uzun yıllar eskimeyecek bu şarkıları dinlemeli hatta albümü arşivinize katmanızı öneririm.

Yaşar İşgörenler
E-Posta: yasar.isgorenler@gaymag.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.