fbpx   .  

Habervaktim Bu Sefer de BGMC’yi Hedef Gösterdi

Homofobik söylemleriyle tanınan ve hedef göstermesiyle ünlü HaberVaktim.com websitesi bu sefer de “Eşcinsel Erkekler Korosu” konserini Zorlu Center PSM’de konuk edecek olan Zorlu Grubu’nu hedef gösterdi, işte konuyla ilgili haber;

Vestel’in de bünyesinde bulunduğu Zorlu Holding’e ait Zorlu Center, sapkın bir müzik grubunu ağırlamaya hazırlanıyor.

Boston Eşcinsel Erkek Korosu, 27 Haziran’daki İstanbul LGBTİ Onur Yürüyüşü etkinlikleri kapsamında Zorlu Center’da sahne alacak. Koro, ilk kez Müslüman bir ülkede konser verecek.

 

Büyük holdingler, bir yandan yaygın dağıtım ağıyla geniş halk kitlesine ürünlerini satıp para kazanırken, bir yandan da halkın değerleriyle savaşmayı inatla sürdürüyor. Vestel’le Türkiye’de neredeyse girilmedik hane bırakmayan Zorlu Grubu, İstanbul’daki Zorlu Center’da ise sapıkların kurduğu Boston Eşcinsel Erkek Korosu’nu ağırlamaya hazırlanıyor. Koro, ilk kez Müslüman bir ülkede konser verecek.

KAOS GL’YLE İŞBİRLİĞİ

Sapkınların derneği Kaos GL’den yapılan açıklamada, ABD toplumundaki ayrımcı anlayışlara tepki olarak kurulan Boston Eşcinsel Korosu’nun Türkiye deneyiminin ilgi göreceği belirtildi. ABD’deki en büyük eşcinsel korolarından biri olan Boston Eşcinsel Korosu, sık sık dünya çapında turnelere çıkıyor. İstanbul gösterimi de yeni bir turne kapsamında gerçekleşecek. Açıklamada, Koro Müdürü Craig Coogan’ın değerlendirmelerine de yer verildi. Coogan, İstanbul turnesiyle ilgili olarak şunları söyledi: “İstanbul’da gerçekleşecek performansımız için çok heyecanlıyız. Türkiye kültürü ve yemeklerini daha fazla öğreneceğimiz, köfte ve börek yiyeceğimiz zamanı iple çekiyoruz.”

MÜZİK DİREKTÖRÜ: İLK KEZ BİR MÜSLÜMAN ÜLKEYE GİDİYORUZ

Koronun müzik direktörü Reuben Reynolds da, Müslüman bir ülkede ilk kez konser verecek olmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, “Bu hem Türkiye’ye hem de Müslüman bir ülkeye yaptığımız ilk tur olacak. Bu tura çok önem veriyoruz, çünkü biz burada Ortadoğu’da olanlardan çok uzaktayız. Dünyayı tanımanın ve olan biteni öğrenmenin aramızdaki bariyerleri ortadan kaldıracağını düşünüyoruz” dedi.

Haberin yorumlarında “acilen protesto yada ne lazımsa yapılsın… üstelik mübarek ramazan ayında olacak bu uyanık olun ….” ve “Zorlu Holding’in varligina seviniyordum, ta ki bu haberi okuyana kadar. Ürün alirken illaki Vestel olsun diye bir kaygim olmayacak artik.” gibi nefret dolu satırlar yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.