Halsey David Bowie Oldu, Açtı Ağzını Yumdu Gözünü!

 Halsey David Bowie Oldu, Açtı Ağzını Yumdu Gözünü!
Digiqole ad

Halsey, Advocate Mag’e verdiği yeni röportajında cinselliği ve cinsel yönelimi hakkında konuştu. Sanatçıya ne gibi sorunlarla karşılaştığı, kendisini nasıl keşfettiği, ilk deneyimleri, kliplerinde eşcinsel çiftlere yer verip vermeyeceği gibi sorular soruldu.

Şu bir gerçek ki çığır açan sanatçı, biseksüelliğin ve bipolarlığın görünürlük kazanmasına oldukça katkı sağladı ve sağlamaya da devam ediyor.

Sanatçı, cinsel yönelimi hakkında konuşurken veya tartışırken özellikle de onu rol model olarak gören hayranlarını, özellikle de LGBT’leri, dikkate alarak konuşmalarına ve söylediklerine nasıl dikkat ettiğini açıkladı.

Halsey, “Deneyimimi gerçekten paylaşmak istedim ve bunu yapmak biraz zor oldu, çünkü bunun kolay arşivlenebilir olduğunu düşünmüyorum,” dedi. Halsey, kariyerinin başından beri cinsel yönelimi konusunda açık olduğunu ekledi. “Çok fazla ‘Siyahi misin yoksa beyaz mı,’ ‘Lezbiyen misin heteroseksüel mi?’ gibi sorular geliyordu.”

Bu tür sorulara Halsey, biseksüellerin ilgisini çekecek şekilde sık sık “Biseksüelim,” cevabını verdi. Ayrıca annesinin cinsel yönelimi konusunda hep destekçisi olduğunu, cinsel yönelimi konusunda kendisine yardım ettiğini söyledi. Halsey, annesinin evde cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğiyle ilgili derin araştırmalar barındıran kitaplar tuttuğunu ekledi.

“Hayranlarıma tavsiye veremem çünkü profesyonel değilim. Sadece biseksüel bir müzisyenim. Tek açılma hikayem kendime ait ve bu yüzden tanımadığım insanlara tavsiye verme yetkisine sahip değilim.”

Halsey’e ilk eşcinsel deneyimi de soruldu:

“Bir kızla ilk yakınlaşmam 15 veya 16 yaşındayken oldu. Aynı zamanda erkeklerle de cinsel açıdan bir şeyler yaşıyordum. Böyle olması daha iyi oldu çünkü cinsel yönelimimi anlamamda ve farkındalık sahibi olmamda bana çok yardımı dokundu.”

“Cinsiyet kimliğim hep aşırı derecede değişken oldu. Bunun üzerine yaşadığım bölge bu konularda pek de affedici olmayan bir yerdi,” diye ekledi.

LGBT ilişkilerini konu alan klipler yapmak isteyip istemeyeceği sorulduğunda Halsey şöyle yanıtladı:

“İki kadının aşkını gösteren bir klip çekmek ister miyim? Tabii ki isterim. Peki bunu insanların çoğunun soft-core pornografi görme ve kendileri için fetişleştirmesi için yapar mıyım?”

Halsey, Lauren Jauregui ile videosunda neden sevişmediği hakkında aldığı bazı olumsuz yorumlar hakkında da konuştu.

“Bunun yerine ikimizin de klipte ölesiye dayak yiyor olmasını isterdim. Çünkü bir ilişkide yaşanan iniş çıkışları, kavgaları ve acıyı göstermeye çalışıyordum. İnsanlar kızdı.”

Halsey kliplerinde göstermelik ilişkilere yer vermektense, gerçekçi ilişkileri temsil ederek derin anlamlara sahip olan klipler çekmeyi tercih ettiğini söyledi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

25 Paylaşımlar
Paylaş25
Tweetle
Paylaş
Pin