Hande Yener, Aleyna Tilki Jenerasyonunu Anlayamıyor!

 Hande Yener, Aleyna Tilki Jenerasyonunu Anlayamıyor!
Digiqole ad

Hep söylüyorum ve söylemeye devam edeceğim; Başarı bu ülkede her daim kıskanılıyor, çekilemiyor veya muhakkak taş atılıyor. Oysa Hande yıllarca kendisine uzatılan mikrofonlara, veya yazılı basına verdiği demeçlerinde hep bunlardan bahsetmemiş miydi? ‘Kıskanılıyorum’ ‘İyi iş, güzel iş hep kıskanılır’ vs vs.. Ben Hande Yener’in Aleyna Tilki’yi kıskandığını asla düşünmüyorum. Ama belki Aleyna üzerinden başkalarına laf söylemeye çalışıyor olabilir, ki bana sorarsanız da hakkıdır. Beğenirsiniz veya beğenmez dinlemezsiniz, fakat Hande Yener bu ülkede iyi müzik yapan, kafamızdaki tabuları müzik anlamında her daim yıkmış, cesur, öncü ve her şeyden öte harika bir sese sahip, yetenekli ve Türk pop müziğinde yerini tartışamayacağınız bir isimdir.

Konuya bolozlama atladım biliyorum, hemen anlatayım; geçtiğimiz gün Yener, sosyal medya hesabından isim vermeden açıklamalarda bulundu, Youtube tıklamaları satın alanların oldukça ezik olduğunu, artık bu yalanlara kanmayacağını ve bu işin peşini asla bırakmayacağını dile getirdi. Tabi gözler saniyede, 5 günde yaklaşık 40 milyon gibi rekor bir izlenme sayısına ulaşan Aleyna Tilki’ye döndü.

Kısmen Yener’e katılabilirim, neden diye soracak olursanız; artık yeni çıkan bir isim bile, bir bakmışsınız klibi 1 haftada 6-7 milyon izlenmiş! İnanın bu gerçekten zor! Yani kendi çevrenizde bile bu işi bilen birileri varsa sorabilirsiniz. Yani bu sayılara öyle kolayca ulaşmak İM KAN SIZ!

FAKAT….!

Evet hatta kocaman bir FAKAT! Hande’ye katılmadığım, ve Hande’nin artık kabul etmesi gereken, anlayamadığı çok önemli noktalar var.

Ülkemizde aklınıza hemen 10 pop müzik şarkıcısı getirin, ve yaşlarının ortalamasını alın. Ne demek istediğimi kolayca anlayacaksınız. Yani dünyada, 16-17 hatta 12 ( Justin Bieber’ın müzik dünyasına girdiği yaş) yaşında şarkıcılara adım başı rastlarsınız, ama bizim ülkemizde bu çocuk şarkıcılar, veya gençlere hitap edecek isimler 80’ler ve 90’lar da mevcuttu. İşte küçük Emrah’lar ibo’lar, küçük Onur’lar. Ama gelin görün ki bu trend uzuuuunca yıllardır Türkiye’de yoktu, yani bizim en genç popçularımız Ece Seçkin, İrem Derici falandır. Evet yaşları genç, ama demem o ki, hala 16-17-18 yaşında bir popçumuz yoktu.. AMA ARTIK VAR! Evet iyi ki de var. Aleyna’nın müzik piyasasına girmesi harika oldu! Resmen aranılan kandı. Duruşu, dansları, sesi, bana kalırsa gerçekten dünya standartlarında. Hep söylerim, başkası yapınca ‘of be süper’ Aleyna yapınca tü kaka!

Hande’nin bu Youtube tıklamaları konusunda anlayamadığı ise şu; şimdi benim 14 yaşında bir erkek kardeşim var, ve size çok net yazmam gerekirse, kardeşimi resmen göremiyorum! Özlüyorum! Sürekli bilgisayar başında ya oyun oynuyor, ya Youtube’da! Bilgisayar başında duracağı zaman bittiğinde ne oluyor biliyor musunuz? O zamanda yatana kadar telefonunda yine Youtube’da! Yolda arabayla gidiyoruz peki bilin bakalım yine nerede? Evet yine yeniden Youtube’da! İşte Hande’nin atladığı çok büyük nokta burası, yani yeni jenerasyon!

Başkaları için asla konuşamam, fakat inanın bana, Aleyna Tilki’nin izlenme oranları büyük ORGANİKTİR! Eminim. En ufak bir şüphem bile yok. Çocuklar ve gençler artık sadece Youtube’da. Okul dışında en ufak sorumlulukları var mı? Yok! tek yaptıkları dijital dünyada var olmak! Evet bunun fazlası zarar, muhakkak bir kısıtlanma gerekli, lakin gençlerin müzik dünyasına, sinema ve dizi dünyasına, kısacası popüler kültürün her alanına yön verdikleri gerçeğini LÜTFEN unutmayalım Hande’ciğim.

İnsan yaşı 50 olsa da kendisini 25 hissedebilir, buna itirazım asla yok, fakat yineliyorum; yeni jenerasyon saçından, başından, tırnağına kadar örnek alacağı, takip edebileceği, ayılıp bayılacağı, klibini günde ortalama 1000 kez bıkmadan ve asla yılmadan izleyip, paylaşabileceği bir rol model buldu! 

Geçmiş olsun.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

73 Paylaşımlar
Paylaş73
Tweetle
Paylaş
Pin