fbpx   .  

Hasan Koca “Üçgen” Koleksiyonuyla Karşımızda

Kadın ve erkek giyimini aynı koleksiyonda buluşturarak Türk modasında unisex tasarıma öncülük eden Hasan Koca, “Üçgen” adını verdiği 2015 koleksiyonunda da geleneğini yeniliklerle devam ettiriyor.

Genç tasarımcı, ilk hikayesi “Çizgi”nin devamı niteliği taşıyan “Üçgen”de ağırlıklı olarak doğal kumaşlara yer veriyor. Deri aksesuarlarda ise iplik yerine vida ve somun malzemelerini kullanarak klasik dikiş anlayışına farklı bir bakış açısı kazandırıyor. “Üçgen” de tasarımcının kendisiyle bütünleşen geometrik formlar geniş yer tutuyor. Aynı ya da birbirinden farklı cinsteki kumaşlar üst üste gelerek tasarımlarının formunda disiplin kazandırıyor.

Doğal dokuma ve örme kumaşların kullanıldığı “Üçgen”in temasını gri, siyah, lacivert gibi soğuk renkler oluşturuyor. Ayrıca tasarımcı, koleksiyonunda turuncuya da yer vererek “zamansız tasarım” anlayışını dört mevsime birden yayıyor.

 

“Üçgen” koleksiyonu için şantiyelerden, mermer ocaklarından, doğal oluşumlardan ilham alan Hasan Koca, tasarımlarını mimari bir yapı gibi “inşa ettiğini” ifade ediyor.

Tasarımcı yeni çalışmasını “Bir çift koleksiyonumun her bir parçasını dönüşümlü olarak rahatlıkla giyebilir. Tasarımlarımla erkeği feminenleştirmeyip, aynı zamanda kadınlara da maskülen bir duruş kazandırıyorum. Sergilediğim bu duruş moda ve cinsiye kavramları arasındaki ezber anlayışa da bir başkaldırı niteliği taşıyor.” sözleriyle ifade ediyor.

Hasan Koca “Üçgen” koleksiyonunun lansmanının gerçekleştirileceği sergide sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağını da iletiyor.

16 Ocak 2015, Saat 19:00 Galeri / BU
Adres: Serdar-ı Ekrem Sk. N:11 Galata – Beyoğlu
Telefon: 0 212 243 91 93

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.