fbpx   .  

“Hazır Noodle Yemeyin Gay Olursunuz!”

Endonezya’da bulunan Tangerand kentinin belediye başkanı Arief R Wismansyah’a göre sütlü mamalar ve kolay hazırlanan noodlelar bebekleri gey yapıyor.

24 Şubatta belediye tarafından düzenlenen hamilelikle ilgili seminerde konuşan Wismansyah:

“Sağlıklı, akıllı ve rekabetçi çocuklar için baştan beri yapmamız gereken en önemli şey onlara yeterli besini, özellikle anne sütünü, vermektir.” dedi.

 

Wismansyah günümüzde ebeveynlerin çok meşgul olduklarını ve çocuklarını çoğu zaman mamalar ve kolay hazırlanan besinlerle beslediklerini ve bunun çocuğun gelişiminde kalıcı etkileri olabileceğini belirtti ve ekledi “son zamanlarda bu kadar LGBT olmasına şaşmamalı.”

Wismansyah’ın yorumları ülkeden ardı arkası kesilmeden gelen homofobik yorumların sonuncusu

Hafta başında Endonezya Savunma Bakanı “LGBTI hareketi nükleer savaştan daha tehlikeli” demiş Ocak ayında Araştırma, Teknoloji ve Yüksek Öğrenim Bakanı LGBTI öğrencileri üniversitelerden atmaya çalışmıştı.

Ülkede LGBT karşıtlığı son zamanlarda öylesine arttı ki LGBT emojilere bile tahammül gösterilmemeye başlandı.

Türkiye’de 2005 yılında “Hormonlu domates yemeyin, homoseksüel olursunuz!” sözleriyle Erman Toroğlu Hormonlu Domates Homofobi ve Transfobi Ödülleri‘nin isim kaynağı olmuştu. Kim bilir belki benzer bir çıkış da Endonezya’dan gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.