fbpx   .  

Her 5 Erkekten 4’üne Göre, Birlikte Mastürbasyon Yapmak ‘Eşcinsellik’ Değil

Slate yazarı Kyle Mustain’in 87,000 kişi ile yaptığı gayriresmi bir araştırmaya göre, her beş erkekten dördüne göre birlikte mastürbasyon yapmak gay bir aktivite değil.

“Mastürbasyon severler için Facebook” lakabı ile de bilinen Bateworld üstünden yapılan araştırma, ilginç bir tablo ortaya koydu. Mustain, sitenin kullanıcılar tarafından yaratılabilen anket özelliğini kullanarak “Birlikte mastürbasyon yapmak gay mi?” sorusunu diğer ziyaretçilere yöneltti. 

Gelen sonuçlara göre ise oy verenlerin %82’si birlikte mastürbasyon yapmayı gay bulmuyor. Mustain, yaptığı anketinde, bir erkeği hangi hareketlerin gay yaptığını soran bir soruya da yer veriyor.

 

Bu soruya bir çok kişinin “başka bir erkeği öpmek” veya “başka bir erkek seks partneri ile duygusal bağ kurmak” yanıtını verdiği belirtiliyor. 

 

“Bu yanıtlara göre, başka bir penise dokunmak gayce değil. Dudakların birbirine değmesi gay. Ve kalplerin birbirlerine değmesi de gay.”

“Heteroseksüel erkeklerin neyin gay olup neyin gay olmadığı konusundaki tartışmalarını izlemek biraz sinir bozucu.”

Mustain, anket sonuçlarını incelediği yazısında Jane Ward’ın “Not Gay: Sex Between Men” adlı kitabına da atıfta bulunuyor. Kitabında Ward, heteroseksüel erkeklerin başka erkeklerle birlikte olma isteklerini genelde başka kostümler veya bahaneler ile kapattığını belirtiyor. Kitaptan bazı satırlar ise aşağıdaki şekilde:

“İçiyorlar, sarhoş oluyorlar, heteroseksüel pornolar izliyorlar ve ‘vajina’ hakkında konuşuyorlar.”

“Ayrıca sürekli nostalji yapıyorlar ve “kanka” olmaktan, “yakınlaşma” anılarından bahsediyorlar.”

Mustain, çalışmalarını ise böyle özetliyor: 

“Gördüğüm kadarıyla ‘takılmak’, ‘gay gibi’ ve ‘oldukça gay’ terimlerinin aralarındaki çizgiler belli belirsiz ve tamamen hayali.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.