Heteroseksüel Erkekler ‘Bromance’ Olayını Kadınlarla Olan İlişkilerden Daha Cazip Buluyor

 Heteroseksüel Erkekler ‘Bromance’ Olayını Kadınlarla Olan İlişkilerden Daha Cazip Buluyor
Digiqole ad

‘Günümüzde birçok erkek birbirini öpüyor çünkü bu bir sevgi belirtme biçimi.’

Birçok erkek ‘bromance’ olayını duygusal açıdan kadınlarla olan romantik ilişkilerden daha cazip buluyor.

Araştırmalar ‘erkekler arasındaki yakın dostluğun’ heteroseksüel erkekler için çok faydalı olduğunu gösterdi. Ve bu durum da homofobinin azalmasından kaynaklanıyor.

30 erkeğe sorulduğunda 28’i önemli duygusal konuları ‘bromance’ yaşadığı erkek arkadaşıyla paylaşmayı yeğlediğini söylüyor.

Yakın erkek dostlarının onları kız arkadaşlarından daha az yargıladığını hissettiklerini söylüyorlar.

Araştırmada ayrıca genç erkeklerin toplum içinde erkek arkadaşlarına sevgilerini dile getirmeye daha açık olduğu da ortaya çıktı ki önceki yıllarda bu sosyal olarak yasak sayılırdı. Ancak araştırmaya göre homofobi artık azaldığından erkekler güçlü dostluk ilişkileri kurabildikleri için çok daha mutlu.

Araştırmaya katılan erkeklerden biri olan Brad şöyle dedi: ‘Kız arkadaşıma değil de yalnızca bromance dostlarıma söyleyeceğim bazı şeyler kesinlikle var.

‘Kız arkadaşım ilişkimizden çok şey bekliyor ve yanlış bir şey söylemekten çekiniyorum, oysa Matt ile birbirimize her şeyi söyleyebiliyoruz.’

Bir başka katılımcı Beck ise şöyle konuştu: ‘Günümüzde benim neslimdeki erkekler arasında birbirini öpmek yaygınlaşıyor çünkü bu bir sevgi gösterme yolu.

Bromance olayı daha ‘esnek’

Araştırma üzerine Winchester Üniversitesi’nden Adam White fikirlerini dile getirdi: ‘Fark ettiğimiz en önemli nokta, bromancelerin romantik ilişkilerden çok daha esnek ve yargıdan bağımsız ilişkiler olduğu oldu.

‘Araştırmamıza katılan erkekler bromancelerin çok daha rahat, tartıştamalar söz konusu olunca kolay çözümler getirilen ve duygusal olarak çok daha açık sözlü ilişkiler olduğunu söyledi.

‘Bu bireyler bromance olayında çok daha az yargılandıklarını hissettikleri için erkek dostlarıyla konuşmayı çok daha kolay buluyordu.

‘Ortada uyulması gereken bir standart yokmuş gibi hissediyorlardı.

‘Bu yüzden de duygularını, endişelerini ve gerginliklerini kız arkadaşları tarafından yargılanmadan dile getirebiliyorlardı.

‘Tartışma yaşandığı durumlarda ise romantik ilişkilere göre çözüm çok daha kolay oluyordu.’

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

31 Paylaşımlar
Paylaş31
Tweetle
Paylaş
Pin