Heteroseksüel İki Radyocu Erkekten Elele Yürüme Deneyi!

Digiqole ad

İngiltere’de radyo sunucusu iki heteroseksüel erkek, eşcinsel bir dinleyicinin paylaştığı homofobi tanıklığı üzerine bir deney yaptılar.

BBC Three Counties’den Iain Lee ve Justin Dealey, el ele yürüyen eşcinsel çiftlerin maruz kaldığı hakaretleri anlamak için bir deney gerçekleştirdi.

Iain Lee’ye bağlanan eşcinsel bir dinleyicinin erkek arkadaşıyla el ele yürüdüğünde maruz kaldıklarını anlatması üzerine, iki heteroseksüel erkek Londra’nın 50 kilometre kuzeyindeki Luton şehrinde 10 dakika boyunca ele ele yürüdü.

10 dakikalığına eşcinsel

10 dakikalık “eşcinsel çift” deneyleri boyunca nahoş bakışlara ve hakaretlere maruz kaldılar. Radyo sunucuları, mikrofonlarını kapıp kendilerine homofobik tavırlar sergileyenlerin yanına koştuklarında ise genç bir erkeğin “iğrenç” yorumuyla karşılaştı.

Bir başka kadın ise dar kafalı olmadığını ancak eşcinselliğin “gözüne sokulmasından” hoşlanmadığını söyledi.

Deney sonrası değerlendirmede bulunan sunuculardan Iain Lee, rahatsız hissettiğini, bir kadınla el ele tutuşsaydı bunların hiçbirinin yaşanmayacağını söyledi. Justin Dealey ise kendisini asıl endişelendiren şeyin homofobinin oldukça genç insanlardan gelmesi olduğunu paylaştı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin