Heteroseksüel Karakterleri Canlandırmış 10 Eşcinsel Oyuncu

 Heteroseksüel Karakterleri Canlandırmış 10 Eşcinsel Oyuncu
Digiqole ad

Heteroseksüel oyuncuların LGBT karakterleri canlandırmasına çokça şahitlik ediyoruz. Peki heteroseksüel karakterleri canlandıran eşcinsel oyuncular? 

Ocak ayında gerçekleşen Altın Küre ödüllerinde Ben Whishaw tam olarak bu ifadeyi kullanmıştı:

“Daha çok gay aktörün heteroseksüel rollerde yer aldığını görmek istiyorum. Benim idealimde gerçek eşitlik bu olur.”

Whishaw’a katılmakla birlikte, hazırda heteroseksüel karakterleri canlandırmış gay, lezbiyen veya biseksüel oyuncuların da hakkını vermek istedik ve bir liste hazırladık.

Wentworth Miller (Michael Scofield, Prison Break)

Muhtemelen kendisini daha önce gördünüz, diziyi izlemediyseniz bile gözünüz ısırıyor. Yayınlandığı dönemde dünya çapında geniş bir kitle tarafından sevilen Prison Break’in yıldızı Miller, gay olduğunu 2013’te açıklamıştı. Oyuncu, Rusya’dan gelen bir film festivali davetini ülkedeki anti-gay yasalar gerekçesiyle reddetmek durumunda kalmış ve gay olduğunu duyurmuştu. 

Jonathan Bennett (Aaron Samuels, Mean Girls)

Bennett, Mean Girls’te Aaron Samules adlı genci canlandırmıştı. 37 yaşındaki oyuncu, 2017 yılında Instagram’da sevdiği erkek ile çektirdiği bir fotoğraflarını paylaşıp gay olduğunu açıklamıştı.

Jodie Foster (Clarice Starling, The Silence of the Lambs)

Foster özellikle The Silence of the Lambs’deki Clarice Starling ve The Accused’deki Sarah Tobias rolleriyle biliniyor. Oyuncu, 2013 yılındaki Altın Küre ödüllerinde Cecil B. DeMille Ödülü’nü alırken açılmıştı. 

Zachary Quinto (Sylar, Heroes)

Heroes’ta Sylar, American Horror Story: Asylum’da da Dr. Oliver Thredson olarak bildiğimiz Zachary Quinto gay olduğunu 2011 yılında açıklamıştı. 

T.R. Knight (Dr. George O’Malley, Grey’s Anatomy)

T.R. Knight, Grey’s Anatomy’deki George O’Malley rolüyle ün kazanmış bir isim ve canlandırdığı karakter kadınları seven çapkın bir doktor. Knight, Patrick Leahy ile 2013’ten beri mutlu bir evlilik sürdürüyor.

Cynthia Nixon (Miranda Hobbes, Sex and the City)

Sex and the City’nin Miranda’sı, her bölüm farklı bir heyecanla karşımıza çıkıyordu. Bu heyecanlar da hep erkekler üzerinden gidiyordu. Nixon lezbiyen aktivist Christine Marinoni ile 2012’den beri evli.

Russell Tovey (George Sands, Being Human)

Heteroseksüel bir kurt adam olan George Sands karakterini canlandıran Russell Tovey, Being Human dizisi ile ün kazandı. Gay aktör ayrıca “Him & Her” adlı, heteroseksüel bir çiftin hikayesini anlatan bir yapımda da yer almıştı.

Neil Patrick Harris (Barney Stinson, How I Met Your Mother)

Çapkınlığın sembol ismi olan Barney Stinson, How I Met Your Mother’ın da kilit karakterlerindendi. Hemen hemen her bölüm farklı bir kadınla macera yaşayan Stinson, Harris’in muhteşem oyunculuğu sayesinde herkes tarafından sevildi. 

Gay aktör, 2014’ten beri evli ve iki çocuk babası. 

John Barrowman (Desperate Housewives, Arrow ve fazlası)

Scott Gill ile evli olan Barrowman, bir başka önemli gay aktör. Bir çok farklı yapımda farklı rollerde yer almış olsa da, çoğu insan kendisini Desperate Housewives ve Arrow’dan tanıyor. 

Jim Parsons (Sheldon Cooper, The Big Bang Theory)

Sheldon Cooper, The Big Bang Theory’deki garip karakterlerden sadece bir tanesiydi fakat belki de en sevileniydi. 

Dizideki oyunculuğu ile yıldızlaşan Parsons, 2017’de Todd Spiewak ile evlendi. Şimdilerde yeni bir gay dizisi için çalıştığına dair söylentiler dolanıyor.

Bitirmeden belirtelim, elbette burada yer alabilecek daha bir sürü isim var fakat biz en popüler ve en sevdiğimiz isimleri derledik. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin