fbpx   .  

“Heteroyum Ama Erkek Arkadaşımla Seks Yapmak İstiyorum”

“Heteroseksüel olup da sadece tek bir erkekle seks yapmak istemek mümkün mü, o da ortalama görünümlü ama ben onu inanılmaz derecede çekici buluyorum?”

Biseksüel erkek arkadaşıyla seks yapmayı düşünen heteroseksüel bir erkek, tavsiye almak için internete başvurdu.

“Yakın bir arkadaşımla seks yapmayı düşünmeden edemiyorum. Ve bu çok garip çünkü 23 yaşım boyunca daha önce hiç erkeklere ilgi duymamıştım.”

 

Kişi Vice Italy’ye yazdığı mektupta şöyle devam etti: “Durumumu daha iyi anlamak için gay pornosu izlemeyi bile denedim ama hoşuma gitmedi. Aynı zamanda, onun yanındayken kendimi neredeyse çok iyi hissediyorum – dostluk anlarımız beni silahsızlandırıyor.”

Yazar Vincenzo Ligresti, muhabire verdiği 700+ kelimelik yanıtta şunları söyledi: “Heteroseksüellik de tıpkı diğerleri gibi bir etikettir; cinselliğinizi kendiniz tanımlamak ve bunu dünyaya duyurmak için seçtiğiniz bir etikettir. Temel olarak, eğer kendinizi heteroseksüel olarak görüyorsanız, öylesinizdir – bu tamamen geçerlidir.

 

LGBTİ+ konularında uzmanlaşan klinik psikolog Stefano Verza, “Bu heteroseksüel etiket, bir erkekle seks yapma arzunuzu otomatik olarak dışlamaz, çünkü ‘etiketler tanımlayıcıdır, kural koyucu değil’ diye açıklıyor. Başka bir deyişle, etiket yalnızca gerçekliğinizi tanımlar, hayatınızda pratikte ne olacağını tahmin etmez.”

2019 yılında Gay Değil – Heteroseksüel Beyaz Erkekler Arasında Seks kitabının yazarı Jane Ward Attitude’a şunları söyledi “Genel olarak, erkekler cinsel deneyimler konusunda kadınlara kıyasla daha dar bir beklenti kümesine tabidir.

“Seksoloji ve sosyobiyoloji alanında onlarca yıldır yapılan hatalı araştırmalardan kaynaklanan, erkeklerin ya eşcinsel ya da heteroseksüel olduğuna ve başka bir erkekle tek bir cinsel deneyimin bile bastırılmış bir eşcinsel kimliğinin göstergesi olduğuna dair yaygın bir inanç var.”

“Heteroseksüeller, heteroseksüel erkeklerin cinselliğinin karmaşıklığı konusunda büyük ölçüde inkâr içindeler, bu yüzden Gay Değil’i yazmak benim için önemliydi,” diye ekledi. “Genç erkekleri, cinselliklerinin kızların ve kadınların cinselliği kadar esnek ve kendi kontrolleri altında olduğu konusunda eğitmemiz gerekiyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.